Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane, pomoc przy wyborze.


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna Meganki, dużo już poczytałem o nich, ale ekspertem nie jestem, dlatego pytam. Co sądzicie o tych dwóch egzemplarzach?

http://moto.allegro.pl/renault-megane-1-6-...1588022416.html

http://otomoto.pl/renault-megane-C18535759.html

 

Oba dosyć daleko, więc wolałbym nie jechać na marne...

Będę wdzięczny za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeszcze w niebieskiej odstający lewy przedni błotnik. Poza tym tak jak kolega wyżej wspomniał podejrzanie to wygląda. Kolor ładny, a dolną część progów ruda atakuje ... Ja bym sobie odpuścił, bo kupujący zaznaczył, że bezwypadkowy, a taki nie jest, więc coś może jeszcze kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta meganka z 2002 roku jest nawet OK, ale była bita według mnie w lewy przód. W ogłoszeniu nie ma zaznaczone, że jest bezwypadkowa. Ten przebieg przy 9 latach wzbudza we mnie duże wątpliwości. Jeśli sprzedawca jest w stanie to jakoś udokumentować to myślę, że oferta warta polecenia, pod warunkiem sprawdzenia gdzie to auto było dokładnie bite i jak mocno (strzelone poduszki, napinacze itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona z 1 postu, na 100% była malowana. Podczas nieumiejętnego spasowywania prawych przednich drzwi odprysł im lakier w gnieździe rygla, ponadto zgubił oryginalne torxy albo połamali gniazdo klamki wewnętrznej lewych tylnych drzwi, (rety jaką podkładkę za...), no i halogeny zbrązowiały. Powyginane maskownice rynienek dachu. Wiadomo cena nie duża, rocznik leciwy, ale cwańszy silnik.

Ta 2 niebieska z postu 1: jak to bywa w Warszawie - ukradli halogeny i antenę, przedni zderzak źle spasowany z maską, możliwe, że wystarczy wykręcić na odbojach, ojej radio też ukradli i brak wyświetlacza. Krzywa tablica z tyłu, z przodu pordzewiała, kołpaki połamane i tylny prawy chlapacz. To jakiś składak z 2001 roku czy cóś? Odpada jak dla mnie bo i silnik słaby, a spalanie identyczne co w 1,6.

3 ta złotawa, też coś nie gra, z przednim zderzakiem, jakby nie domalowany po prawej stronie obok tablicy. Nawet nie napisał jak pojemność.

Żaden z nich nie pokazał silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to bywa w Warszawie - ukradli halogeny i antenę

To lepiej nie przyjeżdżaj bo jeszcze Ci koła ukradną, oprócz oczywiście anteny i p.mgielnych.

Jak ja kocham takie błyskotliwe teksty pisane przez ludzi co Warszawę widzieli co najwyżej na zdjęciach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred, ale ja nie chciałem nikogo obrażać, czemu wziąłeś to tak dogłębnie do siebie (...uderzysz w stół a nożyce się odezwą...). A Warszawę znam, mieszkałem 5 lat na Omulewskiej i 2 na Stalingradzkiej (zdjęcia też mam). Obecnie raz w tygodniu od lutego jeżdżę z teściową na onkologię na Wawelską, Rentgena. To raczej Ty nie znasz mapy Polski, bo jakbyś zobaczył skąd jestem, to byś wiedział, że do stolicy mam tylko 64km. A z Warszawy się wyprowadziłem, bo znalazłem lepsze warunki, np. świeże powietrze dla mojej rodziny. Żebyś wiedział ilu Warszawiaków, stawia domy mieszkalne teraz w mojej okolicy.

A odnośnie mojego sposobu opisania tego auta, fakt może było to zgryźliwe, ale odnosiło się do auta, które gospodarz nie doposażył, albo zdjął bo potłukł i niekompletne było.

 

ps. post wygaśnie bo nie jest na temat zapodany przez kolegę elektron, zresztą fred także powinien pisać na temat, a nie dogryzać. pozdrawiam wszystkich Warszawiaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, mocno się przydała. Jeśli chodzi o tę złotą, to właściciel powiedział, że o samochodzie wie tylko tyle, że jest w kraju od 3 lat, a instalację ma od 1,5 roku...

A co myślicie o tym?

http://otomoto.pl/renault-megane-C18715883.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filter ma, tylko nie ma przewodu od chwytaka. Ogólnie zewnętrznie ładnie wygląda, ale... alufelgi posiadają ubytki rantów lub zdjęcie oszukuje. Ciekawa opcja z dodatkową dźwignią po lewej stronie kierownicy? Sprawdź kiedy kończy się legalizacja butli gazowej (nowe na 10 lat, używane lub przedłużane co 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coupe nie jest bezwypadkowe. Przypatrz się dokładnie na przód. Na 3 zdjęciu widać jak maska odstaje od lewego błotnika i lampy. Na gałce skrzyni biegów nie ma już opisu, jest cała zdarta. Kierownica jest obszyta skórą, więc też może była już nieźle zjechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gałce skrzyni biegów nie ma już opisu, jest cała zdarta. Kierownica jest obszyta skórą, więc też może była już nieźle zjechana.

 

Mam w takim razie pytanie: czy jest szansa, żeby znaleźć gdzieś taki okaz, który nie ma takich wad? Chyba wszystkie, które oglądałem są zużyte, myślałem, że to jest ogólna cecha 10-letnich samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!