Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo prosze o rade- Megane Classic 98


sugarreef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam do kupienia Renault Megane Classic 1,4 benzyna/gaz z 1998 roku. Samochod ma przejechane 240 tys km i niestety nie byl garazowany czego wynikiem jest korozja. Auto ogladane bylo przez mechanika i tak: ABS do robienia w salonie, chlodnica wkrotce do wymiany (btw czy ktos oreintuje sie jaki jest calkowity koszt takowej wymiany bo z tego co znalalzlem na necie to sama chlodnica to koszt ok 600 zl), jak dobrze pamietam to rowniez korozja podwozia... I to chyba nie wszystko co zauwazyl mechanik. Samochod nalezy do znajomego ojca, ktory owe auto chce mi kupic aczkolwiek mowi zebym sie zastanowil no bo wiadomo mozna szukac czegos innego. Moje obawy to a)duzy przebieg jak na 9 letnie auto i :) opinie moich znjomych a w szczegolnosci ojca mojego kolegi, ktory ma jak mowi nieszczescie jezdzic tym autem.

 

Z gory dziekuje wszytskim za pomoc!! Pozdrawiam,Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądze. Jeżeli sprzedający narzeka na samochód to istnieje duże ryzyko, że stanie się on skarbonką bez dna. Wszystko zależy od tego, jak samochód był eksploatowany. 240 tys km na liczniku też nie wróży zbyt dobrze, dodatkowo juz na starcie dochodzą kosztowne naprawy no i rdza... Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za inną meganką. Jest ich na rynku mnóstwo i wcale nie trudno trafić na zadbany egzemplarz który posłuży bez większych problemów przez długie lata.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Ten ojciec mojego kolegi nie jest wlascicielem :) inaczej napislabym ze to kolega mojego ojca a to nie to samo. Z wlascicelem auta nie gadalem ale moj tata mowi ze raczej sobie chwalil i ze to drugi samochod (1 to renault scenic) i ze zona nie jezdzi nim. Wiec...reasumujac auto stoi i jest nieuzywane. Ale wiadomo ze wlasciciel zawsze sobie bedzie chwalil. Mnie martwi szczegolnie ten przebieg, ktorego jak rozumiem efektem( to wg mechanika) bedzie wymiana chlodnicy za jakis czas. Obawiam sie dosc czarnego scenariusza tj. ze w aucie wszystko sie zacznie sypac...

 

Dzieki za dotychczasowa pomoc i prosze o wiecej opinii.

P.S dodam jeszcze ze ten samochod jest za 8,5 do negocjacji czyli mozna z ta cena troche zejsc w dol przypuszczam. no i te naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przechodzonym aucie zawsze trzeba sie liczyc z nieoczekiwanymi kosztami. Przejedz sie nim troche, zobacz zawieszenie jak sie zachowuje. Co do rdzy, no coz zima robi swoje. Tu gdzie meszkam nie ma zim tylko bardzo duzo deszczy, samochodow tu nikt nie trzyma w garazu bo ich nie buduja, a somochody nie rdzewieja ciekawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

8,500 zł to drogo. Na forum mamy megankę 1.6 z przebiegiem 270 tyś (piszu) i jeździ bez większych problemów. Jest też scenik z przelotem 310kkm oraz megane 1.9 d (też ponad 300kkm), więc jeśli auto zadbane to taki przebieg nie jest problemem (z mocnym akcentem na jeśli).

 

Co więcej chłodnica nie kosztuje 600, tylko koło 300 zł (nowa, valeo). Co do abs'u to często jest to sprawa czujnika lub pierścienia, da się to zrobić we własnym zakresie.

 

Rdza elementów nośnych (konstrukcyjnych) raczej nie występuje w megankach, chyba, że takie auto miało w przeszłości naprawę blacharską. Mogą korodować okolice nadkoli, ale to nie jest groźne.

 

240kkm na 9 lat to nie jest dużo, w domu mamy 3 letnie mondeo i już zrobiliśmy nim 170kkm ;-) więc to kwestia tego jak dużo się jeździ. Przy takim przebiegu zwróciłbym uwagę na stan uszczelki pod głowicą oraz kompresji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!