Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Immo a akumulator


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem swiezo upieczonym kierowca i posiadam Renault Megane Classic 1.6 RT, `97, ktory tez jest moim pierwszym autem. Z racji tego nie jestem specem od samochodow i wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Otoz mam problem z immobiliserem, ktory skutecznie utrudnia odpalania auta. Blokuje odpalanie w tradycyjny sposob, czyli jesli od momentu wylaczenia alarmu nie przekrece kluczyka w stacji to po ok. minucie samochod blokuje sie. Dzis z kolei zablokowal sie, gdy czekalem na zone ok. 40 minut, samochod byl zgaszony, ale kluczyk caly czas byl w stacyjce (znajomy zasugerowal mi ze to rowniez normalne przy tym modelu). Po tych 40 minutach, gdy probowalem przekrecic kluczyk auto przyblokowalo sie i swiecila sie lampka immo. Glowny klopot polega jednak na tym, ze jak juz sie zablokuje to klikam pilotem jeszcze raz wlaczajac alarm i ponownie go odblokowujac i teoretycznie to odblokowuje immo, ale auto i tak nie chce odpalic. Zachowuje sie tak jakby akumulator byl slaby. Trzeba wtedy podlaczyc auto do innego lub metoda bardziej tradycyjna pchac i probowac odpalic :-)

 

Przeszukalem forum, ale nie znalazlem porad na temat konkretnie tego przypadku. Czy wiec ktos kto ma doswiadczenie z tym modelem Megi moglby doradzic mi jak unikac tego typu klopotow? Oraz czy kwestia akumulatora jest normalna czy tez nalezy go sprawdzic u mechanika w takim wypadku?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to zawsze jak nie odpale od razu to musze autko zamknac i ponownie otworzyc. Jezeli nie przekrecalem kluczyka oczywiscie

Co do akumulatora, moze to rozrusznik pada? Objawy wtedy sa takiie same. Ale jezeli masz alarm, jak piszesz, to mozliwe ze akus doszedl do kresu swojego zywota i trzeba nowy. Ale co do wymiany to poszukaj na forum jak to robic by unikna niepotrzebnych stresow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!