Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[ Megane II Ph I ]


stanislaw.rogala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś zaczyna się dziać z moją Megane II kombi, 1.5 DCI przed liftem, silnik 63K9K724, virus na 105 w Masters. Od jakiegoś czasu coraz głośniej chodzi silnik na biegach 1-4, na 5 biegu praca silnika różni się od pracy na pozostałych i pojawia się raz od czasu coś w rodzaju świszczenia i buczenia. Przebieg auta wynosi 165000 km, rozrząd był robiony przy 80 000 i jestem już umówiony na kolejną wymianę w przyszłym tygodniu. Czy to rozrząd może być przyczyną tych dziwnych odgłosów? Dodam, że olej wymieniam co 15000 i dopiero co wymieniałem razem z filtrem oleju. Przejrzałem forum wzdłuż i wszerz i zacząłem się martwić, ponieważ początkowo byłem pewien, że to rozrząd, ale wyczytałem, że równie dobrze może to być EGR, turbina, poduszki etc. Na jałowym biegu głośniejszy dźwięk dobiega z prawej strony silnika stojąc naprzeciw auta (bliżej strony kierowcy i akumulatora). Bardzo proszę o pomoc i łagodne potraktowanie, bo to mój pierwszy post na forum, które już nie raz pomogło bez konieczności pisania i niepotrzebnego przeszkadzania kolegom posiadaczom Reni, ale bardzo się martwię, co o może być, a warsztat dopiero po weekendzie. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o uzupełnienie profilu tak aby było wiadomo o jakie auto chodzi, nie wystarczy napisać tego w treści posta.

 

Co do Twoich problemów, ten dźwięk jest cały czas na postoju czy tylko w trakcie jazdy ?

Wg. mnie należało by sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów. Czytasz forum wiec powinieneś widzieć jak to zrobić samodzielnie. Z prawej strony jest tylko skrzynka biegów więc ją obstawiał bym w pierwszej kolejności no i oczywiście sprzęgło, łożysko dociskowe i koło zamachowe. Zdaje się, że masz koło dwumasowe, poczytaj na ten temat.

Nie wykluczył bym też układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik głośno chodzi i w czasie jazdy i w czasie postoju. Świst słychać tylko na piątym biegu, ale tylko czasami.

Dzięki za odpowiedź. Posprawdzam wszystko zgodnie z podpowiedzią. Jak już autko wróci z rozrządu i symptomy nie ustaną będę działał dalej. Dzięki wielkie jeszcze raz.

 

A teraz doszedł dość dobrze słyszalny odgłos zmiany biegów. Czyli pewnie skrzynia albo sprzęgło - jak myślicie?

Edytowane przez stanislaw.rogala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Dźwięk przypomina bardziej świst powietrza, ale to tylko na piątym biegu, niezależnie od prędkości, więc filtr to raczej nie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

 

Przepraszam moderatora - zapomniałem z tym cytowaniem.

 

Teraz zauważyłem, że bladoniebieski lepki płyn mi wyciekł spod silnika. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodniczy mam w żółtym kolorze, więc to raczej nie on.

 

Sprawdziłem dzisiaj stan oleju skrzyni biegów i okazało się że prawie go nie ma,więc ten dźwięk jest z przyczyny zdiagnozowanej przez kolegę P_R_Z_E_M_O. Jak wlać ten olej, bo nie mogę znaleźć korka wlewu?

 

Problem rozwiązany, olej dolany za pomocą lejka i rurki plastikowej, wlew zamknięty jest plastikowym motylkiem z przodu skrzyni. Temat do zamnknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!