Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GRAND SCENIC II Brak napięcia na sprężarce?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam

W moim grand scenicu z 2006r nie działa klimatyzacja. Chłopaki z warsztatu nabijającego klimę stwierdzili brak podawania napięcia na sprężarkę -sama sprężarka działa, ale nie robią elektryki więc wysłali mnie do innego speca, po podłączeniu pod komputer wyszedł błąd związany z czujnikiem temperatury zewnętrznej, ale z tego co czytałem to mimo tego klima powinna się załączać na manualnym ustawieniu temperatury? Poza tym temperaturę na radiu pokazuje mi wiarygodną - o ile to ten sam czujnik.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Gdzie szukać tego czujnika temp zewnętrznej - czytałem ze w lusterku pasażera, ale nic tam nie znalazłem rzucającego się w oczy. A goście z pierwszego warsztatu przy dobieraniu się do sprężarki też nie znaleźli czujnika temperatury.

 

Jeszcze jedna rzecz. Miałem taki wystający wężyk pod zderzakiem przednim, teraz go tam nie ma - od czego ten wężyk, i czy jest istotny? Kiedyś jak się pytałem znajomego powiedział ze to skraplacz od klimatyzacji czy coś ten deseń. W warsztacie nie mieli pojęcia.

 

Pomóżcie mi bo w małej mieścinie, w której teraz mieszkam nie ma dobrego warsztatu, a nie chcę wymieniać połowy auta bo komuś coś się wydaje. Za 3 tyg żona zaplanowała urlop 1000 km jazdy, i z dwójka małych dzieci bez klimy cienko widzę podróż autem. :)

Edytowane przez appaloosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury jest w lusterku pasażera od dołu wystaje taki cycek ok. 7mm i średnicy 6mm. Czy temperatura pokazywana na wyświetlaczu się zmienia i jest aktualna? U znajomego jak nawalił przewodzik od czujnika to pokazywał temperaturę minus 20 i komputer nie pozwala wtedy na uruchomienie sprężarki nawet manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

No właśnie temperaturę na radiu pokazuje aktualna i minusową jak były przymrozki i dodatnią teraz, porównywałem z odczytami z auta znajomej i się zgadzało.

 

Nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Częstą przyczynom braku napięcia na sprężarce jest uszkodzenie czujnika ilości czynnika chłodzącego, znajduje się on na przewodzie klimatyzacji (rurce klimatyzacji) w dolnej części silnika w okolicach chłodnicy.Sprawdz styki na tym czujniku ewentualnie sam czujnik.Czujnik ten informuje o ilości czynnika i przy za malej ilości nie pozwala na załączenie sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do serwisu renault na diagnozę usterki. Jak uda się ustalić konkretnie co padło to napiszę na forum

 

Po podpięciu pod komputer wyszły jakieś błędy, które wstrzymywały start klimatyzacji. Jakiś błąd przy temperaturze -0,5C. Po wykasowaniu błędów wszystko działa. Koszt operacji 80 zł w profesjonalnym serwisie. Wcześniej byłem u dwóch speców, którzy nie potrafili zdiagnozować usterki a kasę za usługę policzyli. Kasę od nich odzyskam, ale szkoda czasu i atłasu.

 

Dzięki za pomoc i wskazówki. Teraz tylko mały przegląd i w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!