Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z aukcją

inozbik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem telefon na aukcji: iPhone 8GB uszkodzony, nie włączał się i nie wiedziałem czy był oryginalny, niby wszystko się zgadzało ale nie do końca mi pasował na Apple. Wystawiłem go na aukcje, napisałem że nie wiem co jest uszkodzone, nie wiem czy jest oryginalny i że nie przyjmuję zwrotów. Ktoś go kupił i robi mi problemy, chce go zwrócić bo... telefon ma uszkodzony wyświetlacz (no i?!) i nie jest to iPhone. Zarzuca mi także że telefon nie ma naklejki z IMEI i twierdzi że sprzedaż takiego telefonu jest "co najmniej niewskazany na terenie kraju".

Moim zdaniem nie powinienem przyjmować zwrotu ponieważ napisałem że nie wiem co jest uszkodzone więc nie powinno mnie interesować czy to wyświetlacz czy cokolwiek innego. O braku pewności o oryginalności również informowałem na aukcji, zastrzegłem także brak możliwości zwrotu (aukcji nie dotyczy prawo zwrotu w ciągu 10 dni od zakupu). Co do braku naklejki IMEI - nie jest producentem ani dystrybutorem tego telefonu, był używany, naklejka mogła być zdjęta wcześniej.

Czy powinienem przyjąć zwrot czy trzymać się swojej racji? kupujący wytoczył mi spór transakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcji nie dotyczy obowiązek przyjęcia zwrotu, więc jeśli wszystko opisałeś na aukcji to, problem gościa który kupił. Oczywiście, możesz z dobrego serca przyjąć zwrot. Ale po twoim opisie wnioskuje, że ten kto kupił to cwaniaczek, więc go olej i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!