Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I phl] Tylna klapa hałasuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz drugi.

Jak poprzednio wspominałem od dwóch dni jeżdżę megane kombi.

Tylna klapa strasznie trzeszczy i stuka. Znalazłem kilka wątków innych użytkowników dotyczących przyczyn i

wypróbowałem już takie: zablokowanie języka zamka, przesunięcie języka ( całego elementu ) w tył, przód. Zdjąłem obicie i wszystkie przewody solidnie pomocowałem do blachy.

Zauważyłem, że jadąc na butli ( żona prowadziła :) ) z tyłu i zapierając nogą klapę - coś na wzór wypychania jej na zewnątrz - jest ciszej.

Nie wiem czy klapę można regulować na zawiasach ( nie widziałem śrub ).

Może ktoś przeżył już taki dramat i znalazł wyjście z tej kupy strasznej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego nie miałem, ale jak uszczelka z jakiegoś powodu się wysunie to mam problemy z otwieraniem. Może tutaj też jej wina, bo poza nią i tym dzyndzlem od zamka to nie ma co zbytnio na to wpływać, jeśli auto nie było walnięte i złożona na odwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I już się wszystko wyjaśniło - ciekawe na jak długo

Zdjąłem plastik na dole bagażnika, poluzowałem TORXem cały zaczep zamka.

Po jego zdemontowaniu tzn. język oraz cała plastikowa obudowa, wyciąłem kawałek elastycznego plastiku, podłożyłem pod obudowę

pomiędzy język i dołożyłem do miejsca zamontowania.

Wsiadłem do auta, zatrzasnąłem klapę i popychając maksymalnie na zewnątrz zaczep języka ( tak jakbym chciał nim wypchnąć klapę na zewnątrz ) przykręciłem TORXem na swoje miejsce.

Poskładałem wszystko do kupy i jest cisza :).

 

Z tego miejsca chciałbym podziękować osobom które na forum opisywały tą technikę bo jest skuteczna - 10 minut i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!