Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuning Megane I K4J


BarteQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Chciałbym zmodyfikować swoją meganke 1.4 95KM K4J.Co moge zrobić aby poprawić moc?

Czy kolektor wydechowy od 1.6 będzie pasował i coś to pomoże?

Czy doda też trochę KM przepustnica od 1.6 i czy pasuje?

Wydech przerobić(tłumik przelotowy,rury z kwasówki 2") i dać stożek?

 

Pozdrawiam :)

 

Nikt nic nie wie o tuningu na tym forum.... ? :)

Edytowane przez BarteQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz mu od podstaw cały układ wydechowy i dolotowy pewno ci wpadnie trochę kucy. Czy kolektor będzie pasował, porównaj sobie na allegro ale konstrukcyjnie sa to podobne elenty więc powinien, to samo przepustnica, ale ja to już lepiej by było zmienić na taka z 2.0.

Na koniec zrobić remape silnika i na tym silniku można mieć dodatkowe 8KM z samego remapu. Więc kwestia otwarta, wszystko zależne od twojego budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia pieniędzy. Bo niestety tuning kosztuje. Nie wiem jakich cudów się spodziewasz i jaką kasą dysponujesz - bo oczekiwania do realnych przyrostów potrafią rozczarować. Wykonać chcesz modyfikację silnika N/A więc tutaj nie ma czegoś takiego, ze remap ECU da ci +30% a wieksza turbawka koejne 30%. W N/A to droga przez mękę w której niestety koszt uzyskania dodatkowego KM wychodzi stosunkowo Duzo. Zacznik od Profi Wydechu + Dolotu (najlepiej dedykowanego - vel. Powerrura od ciapciaka + CAI , ew KIT KN , możesz spróbować z przepustnica od 2.0 - na sam koniec wisienka na torcie - REMAP ECU(bo nie wierzę, że będziesz odelżał zamach , wymieniał kolektory, wkładał nowy wałek rozrządu, ani robił obróbki głowicy) będzie lepiej, ale i tak na ulicy zawsze ktoś od ciebie będzie szybszy. Najlepszy stosunek przyrostu mocy do wydanych pieniędzy da ci swap na 2.0 F4R. To tyle z mojej strony. A znając życie to i tak skończy się tylko na gadce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wykres dostałem od gościa z Renault Club Slovenia.

 

 

PS: Tak sobie myślę, że po wymianie kolektora wydechowego na supersprint, przepustnicy z laguny lub scenica 2.0 i jakichś lepszych świecach można by było uzyskać kilka koni więcej i rozciągnąć zakres obrotów.

Edytowane przez B-Rey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że się przyczepi. Musiałby to być jakiś wyjątkowo upierdliwy diagnosta. Mój dziadek ma w Matizie zamiast katalizatora strumienice bo mu szkoda było kasy na kata i tak mu doradzili w warsztacie. Przegląd przeszedł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też satysfakcjonowałaby taka moc z 1.4. Na pewno nie jeden by się zdziwił. Wkładka ITG kosztuje jakieś 350zł a wydech to w moim przypadku ok. 1500 zł na zamówienie. Ale czy to się opłaca?

Ja na przykład posiadam już wystarczającą wiedzę na temat swapu F4R z Clio Sport ph1. Sprzęt do swapu (silnik, skrzynia, ecu, sprężarka klimy, pompa wspomagania itp.) to 5000zł (cena od kolesia z allegro) a już na starcie mamy ok. 170 KM. Ale żeby wyhamować te 170 koni to trza by było inne hamulce. Osobiście jestem za takim rozwiązaniem bo nie mam zamiaru prędko pozbywać się Megane i wiem że to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!