Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I 2002 Konin 1,9 dci - prośba o poradę


demom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tu nowy ale zaglądałem tu wcześniej żeby dowiedzieć się czegoś o Scenicu. Chcę zmienić auto i obejrzałem już kilkanaście aut ale niestety za każdym razem trafiałem na auta zniszczone, zajeżdżone lub po ostrych wypadkach.

 

Ostatnio trafił mi się taki Scenic:

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9-dci-klimatronic-C19003847.html

 

Auto niby ładne, ma różnice w grubości lakieru w dwóch miejscach (błotnik przy wlewie paliwa i dół/rant drzwi obok) czyli coś było ale poza tym jest ładnie utrzymane, silnik suchy i ogólnie robi fajne wrażenie.

Jest jakiś problem z elektryką bo świecą się lampki ABS, kontroli trakcji i servis ale z tego co wyczytałem na tym forum winna może być masa (zwarcie), zębatka z przegubem homokinetycznym albo słaby akumulator (do zdiagnozowania na kompie).

 

Jeżeli chodzi o silnik to na początku po odpaleniu trochę dziwnie chodził (niby trochę stoi) ale po minucie, dwóch było już ok. Pedał sprzęgła ma lekki opór. Co mnie zastanawia to dźwięk turbiny (trochę świszczy). Cena auta znośna więc można by było pokusić się o ewentualną naprawę czego trzeba.

 

Brat porobił mi trochę zdjęć:

https://picasaweb.google.com/106438548764397765660/RenaultScenic?authkey=Gv1sRgCMT-rYru2cvRIg&feat=directlink

 

 

Jak myślicie warto się nim zainteresować? A może już ktoś z Was go oglądał?

 

Z góry dzięki za każde info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. szyby - wymieszane roczniki 2001 z 2002, pytanie czy fabryka, czy wymieniane

2. ABS + SERV + ESP - jeżeli świecą się ciągle to nie wiem, ale jeżeli podczas rozruchu i chwile po, a potem gasną, to raczej wina akumulatora (na pisacie na 1 zdj. świecą, a na ostatnim nie... a silnik uruchomiony)... ja miałem podobnie, przy rozruchu wymieniona trójca się zaświecała... aku miałem z 2002 r., wymieniłem na nówkę i jest spokój

3. akumulator - widzę, że jeszcze oryginalny albo wsadzony na sztukę z innego auta, bo jakiś taki mały... 50Ah/600A, to zdecydowanie za mało do dCi

4. zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego strasznie zasyfiony (wygląda, że od wewnątrz)

5. drzwi kierowcy plastik obok przełączników szyb - strasznie się łuszczy, u mnie przy blisko 170 tys. na blacie, nawet jednego złuszczenia nie ma

6. pedały - u mnie wyglądają podobnie

7. koło zapasowe w rozmiarze fabrycznym - na plus :)

8. lampy przednie z 2002 r. - więc dzwona z przodu nie było :)

 

chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem to napisać, coś jest nie tak- te kontrolki ABS + SERV + ESP nie powinny świecić, szczególnie jak już autko zostanie uruchomione- warto jest to sprawdzić, co powoduje błędy.

 

coś wskazówka wody jak na uruchomiony silniklniek za nisko chyba leży. Ogólnie autko ładnie, ale sprawdź dokładnie te błędy odnośnie ABS + SERV + ESP- to może być coś śmiesznego, ale warto sprawdzić- może to być wina połączenia ABS z ESP- chociaż niby jest to jedne moduł,więc trzeba sprawdzić dokładnie bezpieczniki, oraz stan kostek- obstawiam że to to będzie :)

 

A tak autko ładne :) zrób też sobie test komputer pokładowego- przytrzymaj wciśnięty przełącznik w prawej manetce i przekręć kluczyk ale nie odpalaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wygląda całkiem ładnie.

Nie kupuj bez podpięcia pod komputer.

Jakiś czas temu byłem w tym komisie z miernikiem lakieru i z bezwypadkowymi autami było kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj dzwoniłem do ASO w Koninie i koszt sprawdzenia auta przed zakupem (komputer, pomiar grubości lakieru, pełna ścieżka diagnostyczna) kosztuje 300zł. Waszym zdaniem warto jechać do nich czy może do jakiegoś mechanika?

 

Znacie jakiegoś? Dużo dobrego słyszałem o Braciach Ławniczak z Żychlina. Są drodzy ale podobno warto u nich serwisować. Macie jakieś doświadczenia z nimi albo możecie kogoś polecić?

 

Dam znać co z autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ich, osobiście robię wszystko u Macieja Gaja na Gajowej.

Do ASO warto się udać choćby po przebieg.

Pytanie co rozumieją pod hasłem pełna ścieżka diagnostyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już ktoś o mnie napisał, czepiam się chyba, ale nie podobają mi się:

Co do zdjęć z ogłoszenia: dość spora różnica w odcieniu lakieru lewych drzwi i tylnego złotnika. Wiem, jest to lakier perłowy, ale aż takiej różnicy być nie powinno, zderzak tylny a reperaturki pod lampami też szpary nierównomierne.

Co do zdjęć zrobionych przez brachola: Airbag ma inny kolor od kiery, powinien być taki sam, skoro nie był wymieniany, schowek przed pasażerem inny odcień, również airbag pasażera. Tylne szyby na korbę (lecę zgodnie z kolejnością zdjęć), w bagażniku coś się rozlało, halogen prawy jak nóweczka. Może się mylę, ale chyba są różne te śruby od mocowania reflektorów (górne) i prawa zdrudziała, pas przedni górny przeleciany fluidolem, kto tak robi, coś tam grzebali? Na reflektorach przednich są naklejki, ale żeby się nie okazało, że są wersji angielkiej (jak to ostatnio nasz kolega z forum napisał, że kupił niby europejczyka a diagnosta stwierdził że angole), moje podejrzenia budzą naklejki z ceną na plastikowej obwolucie reflektorów i uszkodzenia na rantach śrub którymi są przykręcone, skoro nie były wymieniane lub zdejmowane, to skąd ranty śrub mają uszkodzenia. Sam Zauważyłeś, wygłuszenie grodzi odpada. Nakładki gumowe ładne, ale dźwignia pedałów wytarta od bucików. Twój miernik lakieru mówi dużo. Cennik w dół, serwis przed kupnem szczegółowy i można rozmawiać. Był bity, bo tak jak koledzy napisali, szyby różne, W Belgii nie ma takich zdarzeń jak u nas, wybił szybę bo radio ładne, no i trzeba wspomnieć, że belgowie nie dbają o auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szyby to trochę o tym wiem bo pracuje w Saint Gobain Sekurit. Szyby mogą być z różnymi datami ale kompletami. Czyli przednia lewa i przednia prawa z jednego rocznika i tylna lewa i tylna prawa z drugiego rocznika. Zdarza się że niektórzy producenci aut mają szyby od różnych producentów (Toyota,Fiat)

 

Dzięki za ostatni wpis. Może to i czepianie się ale przy zakupie auta wolę być bardziej niż ostrożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co rozumieją pod hasłem pełna ścieżka diagnostyczna.

Jak to co w moim przypadku to u nich można co najwyżej pod CLIPa się podpiąć, bo reszta to po łepkach i rzeczy oczywiste (klocki, tarcze, wydech i inne WIDOCZNE od razu rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest lepiej dmuchać na zimne, szczególnie w Polsce- niestety. Osobiście bym tobie doradził, żebyś popytał kolegów z forum z twojego rejonu, gdzie jest naprawdę dobry mechanik- który robi tylko Renault- masz wtedy dokładne spojrzenie co i jak= pod CLIPa też wtedy cię podepnie i po sprawie.

 

Zakup w naszych komisach to loteria i tak niestety jest- może lepszym wyjściem jest mobile, i szukanie na własną rękę- czasami można znaleźć coś ciekawego, a prawdziwy Niemiec nie bawi się w pół środki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!