Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic] 1.9DCi - problem ze sprzęgłem


malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem od kilku lat Renault Scenic II 1.9DCI, ogólnie autko sprawuje się OK, jednak od dzisiaj mam problem ze sprzęgłem, otóż jeśli stoję na krzyżówce na sprzęgle i biegu to sprzęgło nie odbija, należy je cofać butem, nie zawsze idzie, przy jeździe na trasie nie ma w sumie tego problemu, problem pojawia się przy częstym i dłuższym przyciskaniu sprzęgła, jeśli trzymam chwilkę na nim nogę to opada i nie chce wrócić na początkowe połeżenie i nie idzie przełączyć biegu nawet :) Proszę o pomoc, czy ktoś miał takie objawy w tym aucie lub wie o co chodzi. Około tydzień temu zaobserwowałem, że zdarza się, że sprzęgło nie wraca do swojego położenia po zwolnieniu , jednak do 3/4 wysokości. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie

Dzięki :) wysprzęglik wymieniony i wszystko śmiga, koszt wysprzęgli 200 zł + koszt naprawy 450 zł (opuszczenie silnika i rozkręcenie skrzyni biegów).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat, gdyż mam podobne objawy, tzn. pedał sprzęgła czasem nie wraca do swojego górnego położenia, tylko zatrzymuje się 1/3 zakresu pracy przed końcem. Tyle i tylko tyle, żadne inne efekty nie występują. Napęd jest wówczas już (chyba) całkowicie zasprzęglony, lecz pedał nie potrafi pokonać ostatniego odcinka, który raczej nie ma już wpływu na pracę samego sprzęgła. Po lekkim podniesieniu butem jest już OK i każda kolejna operacja pedałem przebiega bez problemów. Po dłuższym postoju samochodu pierwsze zwolnienie pedału zazwyczaj znów muszę trochę wspomagać, a dalej już jest dobrze. Gdzie zacząć szukać przyczyny? Może to tylko coś z mechanizmem pedału? Nie ma znaczenia czy silnik pracuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Odświeżę trochę temat.

 

U mnie objawy są trochę inne, Sprzęgło raz działa normalnie raz praktycznie w ogóle , dziś nawet zostało mi w podłodze i podnoszenie nogą nic nie dało.

Zauważyłem ze na rozgrzanym silniku działa normalnie na zimnym są luzy w pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!