Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic II klimatyzacja działa tylko na 1 biegu went


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem auto scenic II ph I 1.5 dci (2003)- klima manualna , sprzedający stwierdził że jest mało czynnika i klimatyzacja słabo działa,

auto kupowałem wieczorem (było chłodno) więc nie mogłem sprawdzić; stwierdziłem tylko że sprężarka się załącza po włączeniu AC.

Dzisiaj byłem w serwisie klimatyzacji dodano mi czynnika ok 250g (nie wiem czy gram czy ml ale taka wartość cyfrowa padła)

sprawdzono szczelność i wszystko ok.

Podczas testowania okazało się że sprężarka (klimatyzacja) działa tylko na pierwszym biegu wentylatora

jak przełączę na wyższe obroty to sprężarka staje i z nawiewów leci nie schłodzone powietrze

(nadmieniam że żadne komunikaty na wyświetlaczu nie występują),

gość od klimy powiedział że może padł jakiś czujnik i trzeba sprawdzić (umówiłem się na poniedziałek)

- boję się że te paprochy jak zaczną szukać przyczyny to rozbiorą mi połowę samochodu i całą deskę rozdzielczą

a tak usterki nie znajdą lub wpędzą mnie w niepotrzebne koszta.

 

Kurka myślałem że mój pierwszy post na tym forum będzie powitalny, a nie techniczny.

 

Witam wszystkich Panowie i Panie jako były użytkownik auta na literę F (fiat) i obecny także na F.

 

ps. Były właściciel mi podpowiedział że w okolicach wentylatora nawiewu jest jakaś płytka która potrafi się przepalać (bodajże jest nim chłodzona) chyba skończy się na CLIP`ie

Edytowane przez marceli50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest po naprawie,

wg elektryka i fachowca od klimy spalił się jakiś element w płytce od sterowania klimatyzacji

(rozebrali mi całą konsolę przednią na części pierwsze) elektryk zmienił jakiś rezystor.

Klimatyzacja zaczęła działać na wszystkich biegach.

200zł razem z serwisem klimatyzacji i odgrzybianiem.

 

Klaszcząc w rączki pojechałem do domu, a tam:

- pokrętło sterowania temp (klim. manualna)nie dochodzi do położenia skrajnego;

- pokrętło sterowania kierunkiem nawiewu nie pozwala ustawić się w położeniu "nawiew na szybę"

- radio nie działa (przepalona ścieżka - próbowano mnie oskarżyć o to że radio nie działało od początku)

 

Interwencja u szefa serwisu i wszelkie problemy jak ręka odjął, auto po 20 min wyjechało w pełni sprawne.

 

pzdr marceli50

Edytowane przez marceli50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!