Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak poznać szyby? Jaki odcień zderzaków?


Jedrolboch

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo cennych rad dajecie odnośnie zakupu ale mam kilka szczegółowych pytań bo już zwątpiłem:

1) na które oznaczenia szyb patrzeć że powinny być takie same na całym aucie?

załóżmy że pełne oznaczenie to np. 43R-000996 czy wszystkie szyby w tym tylna powinny mieć taki sam pełny numer?

2) czy zderzaki w Scenic I ph II będą się zawsze minimalnie różnić odcieniem od reszty samochodu?

3) z czego wynika fakt że część silników 1.6 16V ma 107KM a niektóre 115KM?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi pozdrawiam Jędrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - pod tym numerem masz pojedynczy numerek np 9 to jest 1999r albo 0 2000r albo 2 to jest 2002r

ad 2 - nie powinny się różnic kolorem, zaglądnij do nadkola czy ma jednakowe mocowania i osłony

ad 3 - bladego pojęcia nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez przesady! Przecież szyba nie świadczy o niczym, no chyba że każda z innego rocznika i koloru. PhII to w najlepszym wypadku auto 8 letnie (ostatni wypust 2003) po tylu latach nie raz mogła się zbić szyba.

2. Plastik zawsze się różni, delikatnie ale się różni. To samo błotniki z przodu, też są plastikowe i się różnią.

3. W megane/Scenic I tylko 1.6 16V. Wersje 1.6 113KM weszły dopiero w megane/scenic II i miały koło zmiennych faz rozrządu, czego na szczęście nie ma w starszych wersjach tego silnika. To co piszą handlarze w ogłoszeniach często mija się z prawdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Ok co do numeru rocznika na szybie to dzięki.

Do tej pory rozpoznwałem jeżeli była wymianiana na inną niż Renault.

Że szyba była wymieniona to nie dramat i wiem że często się zdarza ale można wtedy zachować czujność i się przyjżeć dokładniej czy był bity z danej strony.

ad.2 no to mamy dwie skrajne opinie?

ad.3 chodzi mi przede wszystkim o to czy to nie pomyłka? bo ludzie często nie patrzą w dowód tylko zazanaczają po macoszemu w ogłoszeniu ile koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. :)

2. Jestem pewien, każdy lakiernik Ci to potwierdzi. Nawet jak pójdziesz do salonu obejrzeć nowe auto, to na jasnych kolorach dostrzeżesz różnice. Mam srebrnego scenica i przednie błotniki i zderzaki różnią się od reszty, nieznacznie, ale się różnią. Musisz patrzeć pod różnymi kątami.

3. W dowodach rejestracyjnych często są wpisane głupoty, bo papier przyjmie wszystko. Ja mam np. wpisane 72kW, co w przeliczeniu daje 98KM. Tak na prawdę mam 74kW i 102KM. Zresztą, Transita (busa) miałem zarejestrowanego jako wywrotkę :) Tak jak napisałem wyżej: w megane/scenic I jedyna możliwość to 1.6 16V 107KM i pięciobiegowa skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!