Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Termostat, czy czujnik, a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tym razem kłopot mam z temperaturą silnika.

Od kilku dni wskaźnik temperatury na desce w "gwałtowny sposób" zmienia swoje położenie.

Jak jadę z obciążonym silnikiem wskaźnik zatrzymuje się na 3 kresce, natomiast jak zdejmę nogę z gazu wskaźnik momentalnie opada na niższą kreskę tak było do wczoraj.

Wskaźnik "wariował" nie za każdym razem.

Dzisiaj dla odmiany wracając z pracy sytuacja się odwróciła i wskazówka powędrowała do i powyżej 4 kreski.

Podczas rozpędzania ruszając z pod świateł "szybko" wędrowała powyżej 3 kreski.

 

Klimatyzacja działa (choć też żyje własnym życiem), ogrzewanie działa (zimą były problemy z grzaniem).

Wentylator chłodnicy przy załączonej klimie pracuje.

Poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym jest około 1 cm poniżej minimum (płyn był wymieniany w sierpniu ubiegłego roku).

 

Proszę o trop co zrobić najlepiej, żeby zdiagnozować przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zacina się termostat. Raz zostaje w pozycji otwarty i wtedy po zdjęciu nogi z gazu temp. spada. Raz jest zamknięty, silnik szybko się grzeje dochodzi prawie do włączenia wentylatora i się otwiera, a wtedy wskazówka leci w dół.

Płynu w układzie chłodzenia powinieneś mieć pomiędzy min i max, najlepiej po środku.

Dolej wody destylowanej i już.

Z tym, że zastanawiające jest to, że wymieniałeś rok temu. Jeżeli został odpowiednio wymieniony to na pewno wlano go tyle żeby był mniej więcej po środku. Jeżeli teraz masz taki poziom to ubyło go ponad litr. Trochę za dużo jak na taki okres czasu. Raczej wątpię żebyś w tym czasie zrobił przebieg ponad 50-60 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

Zrobiłem jakieś 20 tyś. km, ale mam też wycieki z układu - choć to raczej wyciek z klimy.

Jutro postaram się wstawić auto do warsztatu.

Uzupełnię płyn i będę obserwować zmiany.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć to raczej wyciek z klimy

Z klimy to najwyżej może spylić czynnik, chłodzący R ileś tam , który nie na nic wspólnego z płynem w układzie chłodzenia silnika. Nawet nie styka się z nim bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i to może być kłopot. Jak wjadę do mechanika to poszukam nieszczelności.

Dzisiaj zrobię dolewkę płynu.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Jednak nie termostat, a uszczelka pod głowicą. Wahania temperatury spowodowane były ubytkiem płynu chłodzącego. Jutro wstawiam do mechanika.

Orientuje się Ktoś ile, może mnie to kosztować?

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!