Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne zamykanie elektrycznych szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeszukałem pobieżnie forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - a co w przypadku, gdyby po otwarciu szyby nagle padło elektryczne sterowanie? Czy jest jakiś sposób na domknięcie szyby w sposób ręczny/awaryjny? Wolałbym nie stanąć w obliczu takiego problemu, ale jako pragmatyk zastanawiam się nad różnymi kwestiami zawczasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najprościej, ale będzie to jedyna metoda.

Pytanie tylko czy mechanika da w ogóle ruszyć szybą, bo jak ostatnio mi padła mechanika to próbowałem ciągnąć i kiszka. Na sprawnym siłowniku nie testowałem, może wtedy da radę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, podobnie jest pewnie z elektrycznym szyberdachem? Myślałem, że jest może jakaś magiczna mini-korbka ukryta pod obiciem drzwi, a tu taka niespodzianka... Lepiej zatem, żeby się to cudo nie psuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ręcznego podnoszenie to raczej przypadłość wszystkich aut z elektryką, w końcu po to jest silniczek aby korbki nie było :)

Inna sprawa, że faktycznie jakaś zapadka mogła by być aby ręcznie można było awaryjnie szybę podnieść, ale w końcu to już nie kłopot producenta, który wylicza czas życia elementu na czas krótszy od rzeczywistego okresu eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio padła mi elektryka przy otwartych szybach,

trzeba zdjąć boczki i mocowanie szyby,

następnie podnieść ręcznie i podłożyć jakiś kołeczek pod nią aby nie opadła.

To chyba jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji... no chyba że mamy od kogo pożyczyć garaż ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szyby elektrycznej nie podniesiesz ręcznie. Tam jest przekładnia ślimakowa która na to nie pozwoli. Jeżeli o szyberdach to nie wiem jak w Renault ale w innych autach po zdjęciu osłony silniczka można włożyć imbus i np. zamknąć szyberdach ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Stary temat ale rozwiąże problem zamykania ręcznego. Trzeba rozebrać boczek i rozkręcić mechanizm na silniku( U mnie biały plastik 3 śruby) Gdy wyjmiemy z obudowy ręcznie da radę ręcznie ciągnąc za szybę ją zamknąć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mozna zamknąć  i otworzyć  i zamknąć, trzeba ominąć sterownik i podłączyć do akumulatora  innym  przewodem, zmieniając  plus czy minus, w zależności  czy chcemy  otworzyć  lub zamknąć ,nie trzeba  nic rozkrecac,nie słuchaj  tych amatorów 

Podłącz  przewód  bezpośrednio do silnika podnoszące szybę  i akumulatora 

Edytowane przez Wallenrod1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!