Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o opinie przy zakupie Scenica


zuku1786

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż noszę się z zamiarem zakupienia Scenica w benzynie, najlepiej z silnikiem 2.0 ( diesla się boję), a następnie założenie do niego LPG.

Przeglądając oferty na Allegro znalazłem 2 interesujące mnie i prosiłbym o ich ocenę fachowym okiem.

1.) Mój odnośnik

2.) Mój odnośnik

 

Może ktoś ma informacje na temat jakiegoś sprawdzonego egzemplarza z terenu śląska, który może polecić?

Z góry dziękuje za wszelkie rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje spostrzeżenia:

1/ Mógłby się zastanowić jaką ma właściwie pojemność, bo w parametrach podał 1,6 a w opisie 2L chociaż koniki się zgadzają. Silnik 2.oL nie jest taki oszczędny, benzynki wyżłopie około 9 litrów, na gazie dodaj jakieś 15/20%, ale faktycznie jest zwinny, ja mam taki w swoim RX4 i sprawuje się dobrze, chociaż mój waży prawie 2 tony. Holendrzy mają opinię nie dbających o auta, więc sam chyba posprzątał, albo trafił się rarytas (wszyscy wiemy jak wychodzi się na okazjach). Nie napisał czy porobił opłaty, więc trzeba doliczyć do ceny. Z tą tylną szybą fajny patent. Jakaś wgniotka na lewą tylną lampą, również z tyłu po lewej odstaje pas zderzaka, z prawej natomiast wyje do góry. Klapka wlewu paliwa źle wpasowana, a więc można przypuszczać, że była demontowana dla mieszalni lakierów. Poduszki w tym roczniku i w skórze powinny być 4, bo dwie są w bokach oparć przednich foteli, no ale on chyba o tym nie wie. Ogólnie drogo, ale niech poda Ci VIN i sprawdź sobie w serwisie. Książka serwisowa jest, ale ciekawa do kiedy, bo stan licznika można skręcić, książkę zresztą także. Nie dał zdjęć komory silnika, zegarów i otwartego bagażnika, jak się zdecydujesz oglądać, zobacz czy ma na bokach przednich reflektorów naklejki z datami, jeśli oryginalne to powinny mieć datę z tego samego roku, co nie znaczy, że ktoś nie znalazł takich na szrocie.

2/ Tu nie ma nic o bezkolizyjności, przebieg trochę mały, ale zdarza się. Przedni zderzak coś dziwnie wygląda, ale zdjęcie małe więc trudno potwierdzić. Z tyłu nie równa szpara pomiędzy zderzakiem a klapą, lewa reperaturka pod lampą za wysoko wspawana, a i szpara pomiędzy bagażnikiem a lewym błotnikiem z lewej strony mniejsza niż z prawej. Poduszka kierowcy ma chyba inny odcień. Tu również nie ma pokazanego silnika i zegarów, może właśnie będzie świeciła serwisówka od poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest już po opłatach, pisze o tym w tytule aukcji.

Zastanawiam się, czy warto jechać, bo to i daleko i niedaleko (100km).

Idealnego egzemplarza i tak chyba nie ma szans znaleźć, więc trzeba się

zdecydować na mniejsze zło.

Rozważam również zakup Opla Zafiry, ale tam też nic ciekawego nie widać.

Dzięki za wszelkie sugestie.

A może jest ktoś na forum kto mieszka niedaleko i mógłby zerknąć na te autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ważną kwestią też jest, z jaką prędkością nosisz się z tym zamiarem. Tzn. jeśli Cie nagli, to gorzej, jeśli masz czas, to lepiej i wtedy poobserwuj ogłoszenia z interesującymi Cię parametrami i zobaczysz, które "okazje" stoją dłużej. Też nie masz pewności, jak teraz zacząłeś szukać, czy te akurat nie stoją tu z pół roku...

Oczywiście mogę się mylić, ale jak ja zacząłem szukać w grudniu (kupiłem z końcem marca i to nie z netu, tylko od znajomego), to jak teraz zerknę na ogłoszenia, to niektóre do tej pory czekają.

Warto poświęcić więcej czasu na analizę ogłoszeń w Twoim regionie.

Pozdrawiam, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu mam jeszcze około miesiąca, bo potem wyjazd na wakacje, przed którym chciałbym jeszcze autko przetestować i porobić kwestie eksploatacyjne. Tak więc jeszcze chwila jest, ale i ni za dużo tego czasu. Ogłoszenia przeglądam już od jakiegoś miesiąca, zanim jeszcze miałem kasę, a teraz już je studiuję dziennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to nie długo. Ja o swoim aucie myślałem od stycznia, a kupiłem we wrześniu, a na zakup zdecydowałem się w kwietniu (2010roku). Fakt auto nietypowe, a na allegro, nie które RX4 widzę do dziś, nie które już z innej ręki, mimo, że te same. Obawiam się, że musisz poświęcić więcej czasu, lub iść do zaufanego handlarza. Pamiętaj jednak, że u handlarzy nie ma rodziny i przyjaciół, u nich jest tylko biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po krótkiej przerwie.

Byłem już zdecydowany na zakup Opla Zafiry od usera z forum zafiry, jednak w ostatnim momencie się dziwnie wycofał, jakby

się czegoś wystraszył no i muszę wznowić poszukiwania.

Prosiłbym o zerknięcie na 2 ogłoszenia i ocenę samochodów w nich prezentowanych.

 

1. 1.6 do opłat - Kraków

2. 2.0 salon Polska - Kraków

 

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witać.

1/ Faktycznie musi być po dzwonie, nie równe szpary pomiędzy błotnikami a maską (przód), również prawe przednie drzwi są źle spasowane (górna krawędź ramki ewidentnie jest niżej od tylnych drzwi), poduszka pasażera również jest słabo spasowana (odstaje dołem). Nie zrobił konkretnego zdjęcia komory silnika, owszem silnik jest, ale przewód od klimy nowy, a głównie mi chodzi, czy na bokach reflektorów są naklejki znamionowe z rocznikiem. A, i nie ma bata od anteny.

2/ Na przednim zderzaku ktoś usiadł (nie musi to być oznaka kolizji), lewy halogen do wymiany (zardzewiałe lustro). Może to być tzw. oszustwo zdjęcia, ale wydaje mi się, że przedni zderzak i maska mają inny odcień od pozostałych elementów. Poduszka kierowcy ma wyraźnie inny odcień, a i pasażera jest jakoś dziwnie wpasowana. Radio nie fabryczne, więc trzeba sprawdzić, czy pilot pod kierownicą (nie widać go) współdziała z tym radiem (zawsze to powód do opuszczenia tablicy). Jakoś nie wierzę w bezwypadkowość tego auta, w dalszym planie zdjęcia nr 5, widać warsztat blacharki i Hondę w trakcie remontu. Ta jest z Polskiego salonu, masz tablice, jest możliwość ustalenia VIN, ale to już dam przez pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód jakiś nie halo, zwłaszcza pod grillem przy zderzaku, krzywa szpara... kratka nawiewu przy pedale gazu na jakieś dziwne śrubki :notacrook: gałka biegów jakby faktycznie po takim przebiegu jest :) jakoś czysto pod maską po tych 8 latach <piwko> inny kolor śrub przy mocowaniu przy lewym i prawym błotniku... aku wygląda na wiekowy (taki jak ja miałem jeszcze niedawno - oryginalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ten egzemplarz o przedziwnie niskim przebiegu?

 

Renault Scenic MAŁY PRZEBIEG SPRZED.ZAMIENIĘ - SOSNOWIEC

 

Ja bym obejrzał. Nie ma co się cudów spodziewać po 10-letnim aucie. Być może zaliczył delikatną stłuczkę (tablica rejestracyjne trochę pogięta). Moim zdaniem kierownica przy tym wyposażeniu powinna być skórzana (ma pełną elektrykę i esp). Maska chyba też jest delikatnie zagięta na dole przy lampie po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód prawdopodobnie robiony, tak jak napisał poprzednik. Dodam, że ewidentnie różne szpary pomiędzy błotnikami a maską, nad prawym reflektorem maska jest za wysoko, ale to można ewentualnie dorównać odbojami. Pod zderzakiem, a właściwie za nim a pod silnikiem nie ma osłony. Z tyłu nie ma napisu SCENIC (ale to przyszczyk). Wydaje mi się, że ma jeszcze ESP bo widzę jeszcze jeden przycisk za "ściemniaczem", o czym nie napisał. Trzeba dobrze obejrzeć, bo jeśli jest podejrzenie, że faktycznie bity, to na reflektorach z ich boku są naklejki cechowe, możliwe, że dokupił z tego samego rocznika gdzieś z allegro czy innego szrotu, albo sprawdzić czy nie są to angliki, znajomy kupił na tej zasadzie Audi, na przeglądzie okazało się, że przednie lampy od anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!