Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meg do oceny


deadaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie:) jestem nowym użytkownikiem forum, który planuje zmienić swój dotychczasowy samochód na Meg mkI phII coupe. Wpadło mi już wcześniej pewne ogłoszenie w ręce ale nie było tak korzystne jak jest obecnie.

Czy możecie mi coś poradzić odnośnie -> http://otomoto.pl/show/?id=C19150951 tej meganki?

Jakiś czas temu była za 5000zł, a teraz widzę już za 4300 i nie powiem zaczyna mnie coraz bardziej interesować. Wiem, że ma uszkodzoną blachę z tyłu ale tutaj nie problem mam znajomego blacharza, ale widnieje sprawa popychacza zaworu...średnio w tej kwestii narazie jestem obeznany tak więc jak mogę to pytanie do was czy będzie to tania naprawa i warto dać te 4300 za ten samochód + dodać koszta naprawy? czy może sobie odpuścić i szukać dalej?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dać te 4300 za ten samochód + dodać koszta naprawy

+ opłaty + recykling. Zderzak przedni też jest nie równy. Po obróbce zdjęcia jednym z moich programów, widzę, że tablice kończą ważność 25.06.2011roku. Czy warto? Chyba nie. Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze? Ja bym obejrzał. Trudno jest trafić zadbane coupe. Ta sztuka jest tańsza niż zadbane phI, ale jeżeli masz znajomego blacharza to weź go ze sobą i niech obejrzy, czy auto poza tą stłuczką z tyłu nie miało innego dzwona. Sprawdź ogólny stan, jak będzie dobry to warto się zastanowić. Całość, jako auto się zgadza, elementy są od coupe itd. Po drobnych poprawkach będzie ładnie się prezentować.

Silnik.

1.4 - troche słaby, ale jak się okaże że jest zajechany to kupisz drugi za 800zł 1.6 16V, przerzucisz i po sprawie. 1.6 pali tyle co 1.4, a jest żwawszy.

Jeżeli ogolny stan auta będzie w porządku to zaproponuj 4000zł i bierz.

zakup 4000zł

rejestracja ok 1500zł

silnik: 800zł wymiana, jak nie wymiana to naprawa tego co jest z rozrządem.

blacharka: klapę kupisz za 200zł wzwyż, często w kolorze.

+ 1000zł za pierdoły, choinki zapachowe, hamulce, nabicie klimy czy co tam jeszcze.

 

Koło 7500zł za całość trzeba liczyć, chyba że masz możliwości to sobie te rzeczy sam porobisz i koszt zakupu pójdzie mocno w dół.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za rady:) no dużo z tych rzeczy jestem w stanie sam sobie naprawić - mówię tu o tych drobniejszych pomijając sprawę silnika..

właśnie gadałem z kumplem blacharzem i w niedziele pewno pojedziemy obejrzeć samochód i napiszę po wszystkim jak się prezentowała Meg.

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Witam, by nie zakładać nowego tematu dodam tutaj coś. Pierw odnośnie Meg z tamtego linka to niestety, a może i stety?, kolega odradził mi jej zakup ale za to wypatrzyliśmy inną o której ocenę bym Was poprosił o ile macie chwilkę czasu.

Link do samochodu znajduje się tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przednim zderzaku ktoś na pewno usiadł, brakuje wycieraczki tylnej szyby (jest jedynie trzpień), tylna klapa również za nisko opada (styk z lampą prawą i błotnikiem to pokazuje), wydaje mi się, że prawy próg jest wgnieciony (albo to wina tych zdjęć. Ogólnie zdjęcia mało pokazują, brak wnętrza, zegarów, mógł pokazać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga - napisałem do niego wczoraj z prośbą o zdjęcia wnętrza aczkolwiek póki co bez odzewu jest;

Ocool - dzięki za propozycję<piwko> ale narazie się wstrzymuję z nią bo zgodnie z powiedzeniem, że najciemniej pod latarnią..to na terenie Krakowa gdzie przebywam znalazłem meg - link, którą w środę idę obejrzeć:notacrook: jeśli oględziny wypadną słabo to wtedy możliwe, że poproszę Cię jakbyś miał chwilkę czasu na zerknięcie na tą z tematu wyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tą coupetę, ktoś już pytał (przeszukaj dział ostatnich zakupów, tylko nie pamiętam, ale chyba chyba chodziło pytającemu o sedana, a tą zadał jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją dziś jednak i pare drobiazgów znalazłem ale nic wielkiego co by mnie odstraszyło. Dodatkowo w cenie są opony zimowe na stalowych felgach + 2 nowe opony letnie pasujące do alu bo przednie są troszkę słabe - na sezon, tył za to ok. Z minusów - żagielek jeden nie działa, delikatnie pęknięta szybka od prawego halogenu. Po jeździe - chyba z 30km przejechałem sprawdzając co się da dodatkowo zabrałem ją na przegląd do warsztatu - nic nie wykazało, zaznaczę, że warsztat ja wybrałem. Przechodząc z facetem do konkretów powiedział, że jednego chętnego już ma ale dopiero jutro będzie coś wiedział chyba, że ja zdecyduję się od razu to powiedziałem mu, że za 6300 biorę. Nie za bardzo był zadowolony (wkońcu chciał 6900) ale się zgodził po dłuższej rozmowie. W czwartek idę go odebrać bo dziś wyskoczyłem tylko na oględziny, bez gotówki, ale zaliczkę dostał umowę spisaliśmy więc jestem od dziś posiadaczem swojej własnej Meg:)

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie moimi postami i wszystkie rady jakie mi daliście:)

Do zobaczenia na drogach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować:notacrook: no jak dla mnie to duży skok zwłaszcza jak kupuje się ją za swoje zarobione pieniądzę co daje dodatkową radość:) co prawda na Poldka nie narzekałem bo przez 5 lat mojej jazdy nim nigdy mnie nie zawiódł ale jednak pora na coś rocznikowo młodszego. Oby Meg też nie dawała się we znaki ale o to już się zadba pilnując wszystkich wymian na czas, póki co rejestracja, ubezpieczenie, rozrząd i płyny wszystkie, a potem zobaczymy <piwko>

 

Temat można uznać za nadający się do zamknięcia tak więc do Adminów prośba by jak to czytają zamknęli temat bo szkoda miejsca na offtopy.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!