Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze reflektorów MI


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

odświeżę trochę temat.

 

na tych zdjęciach wyraźnie widać że właściciele założyli sami dysze uniwersalne. ja w swojej megi 1 ph2 mam spryskiwacze reflektorów (bo mam wersje skandynawską). ale nie o to mi chodzi. mam pytanie czy ktoś się orientuje jak dostać się do pompki przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy reflektorów? chcę odłączyć zasilanie tej pompki bo mi osobiście spryskiwacze na reflektory nie są potrzebne. z góry dzięki za wszelkie informacje. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pompki spryskiwacza dostaniesz sie zdejmując nadkole wewnętrzne w prawym przednim kole tam pomacasz ręką w stronę lusterka i dojdziesz do zbiorniczka spryskiwacza z niego wyjmiesz pompkę i wyciągniesz kostkę elektr.- i wężyki - jak sie uda to może nawet nie bedziesz musiał zdejmować koła- mnie sie tak udało pod wewnętrznym lewym nadkolem będziesz miał kostkę w którą są podłączone kierunkowskazy i pompka spryskiwacza, pod prawym zbiorniczek z pompką wyciągając pompkę uważaj żeby nie wyciągnąć uszczelki przy pompce pompka wyjdzie jak ją chwycisz i ruszysz do góry. wyciągajac pompkę pozbędziesz sie prawie całego płynu - wycieknie -lepiej go odessać

 

 

jak coś to pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę namieszałeś z tymi stronami. z prawej strony jest zbiorniczek do spryskiwaczy szyb. z lewej jest do spryskiwaczy reflektorów (a przynajmniej ja tak mam). wczoraj jak rozebrałem lewe nadkole to widziałem jedną wtyczkę przy zbiorniczku która była od czujnika poziomu płynu w zbiorniczku. odpiąłem tą kostkę i już mi się nie świeci że niema płynu w zbiorniczku ale pompka nadal działa i zasysa powietrze. od strony nadkola nie widziałem żadnych innych kabelków dochodzących do zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko bo myslalem zeby sobie te spryski zamontowac i wpadlem na taki pomysl czy nie dalo by sie tego podlaczyc np pod spryskiwanie tylnej szyby tj- dorobic rozgaleziacz do tego spryska ze jak myje tylna szybke to mi pryska na reflektorki <ok>) ( podstawa pod xenona by byla;) ) tylko jestem ciekaw czy to zda egzamin, czy cisnienie bedzie odpowiednie, co o tym sadzcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!