Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie mojej megany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Widzialem na forum kilka podobnych tematów, ale mój przypadek jest troche inny, tzn. podczas jazdy gdy obroty silnika wynoszą mniej więcej 2750-3250obr/min w kabinie rozlega się dziwne buczenie, które jest dość głośne. Dziwne jest to, ze występuje ono tylko w tym zakresie obrotów. O co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coż.miałem założyc nowy temat, ale pozwolę sobie rozwiną tem watek;

"buczenie" mojego auta pojawia sie już w okolicach "nieskiej" dwójki i jest dosyc głośne.... chyba czuje do tego lekki spadek mocy.byłoby oczywiste że to wydech, bo auto ma juz ponad 5 lat a w wydechu nic nie było wymieniane, ale dzwięk o dziwo nie wydobywa sie momencie wciskania gazu tylko jak by nastepuje "sekundę" po i w momencie oidpuszczenia gazu i spadku obrotów powoli cichnie. Lada dzień pojade na kanał zeby to sprawdzic, ale nie wydaje mi sie ze to wydech bo dzwięk nie jest "basowy"...pametem jak stopniowo urywał mi sie tłumik w lagunie i dzwiek ten w samym brzmieniu i oznakach bardzo sie rózni...

 

przez chilke myslałaem ze to jakas częśc aerodynamiczna, jakaś listwa sie odczepiła itp, ale dzwiek ten bezposrednio związany jest z predkością oborrotowa, wiec może i nieszczelności wydechu..

ogolnie ma sie wrazenie że ten dźwiek "wyprzedza" auto (trudno jest opisac dzwiek przy uzyciu słów wiec wybaczcie prosze frazeologizmy których tu uzywam)...

 

czekam na opinie i rady..

pzdr

 

[ Dodano: 2007-09-04, 19:52 ]

dziś usterka zweryfikowana i naprawiona; łożysko tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj kupiłem Megane Classic z 1998r. Także w niej słychać buczenie od 2500 do 3000 obrotów. Poprzedni właściciel mówił że Meganki są głośne i idzie sie przyzwyczaić. Podejrzewam tłumik ale facet niedawno wymieniał jakiś tłumik i nie sądze żeby było to od tego. Łożysko na którymkolwiek kole też raczej nie bo co mają obroty silnika do łożyska. Sam już nie wiem. Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w takiej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej megi też buczy w okolicach 3000obr/min. Wymieniłem cały tłumnik, sprawdziłem kolektor wydechowy czy nie ma pęknięć i dalej to samo. Zostaje chyba jeszcze katalizator, który może być przypchany (jazda na LPG), ale narazie to drogi interes. Mam jeszcze jeden pomysł: Szukam na szrocie starego kolektora wydechowego i chce dospawać w miejscu katalizatora zwykłą rurę i wtedy okaże się czy to jego wina. Oczywiści dam znać czy są jakieś efekty.

Jak ktoś zwalczy buczenie w swojej reni to niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym zamiast katalizatora wstawił tam jakiś tłumik lub rurę to czy sonda lambda nie zacznie wariować? Nie chcę żeby jeden problem zamienił się w inny. Moja renia ma gaz od 2004 roku więc chyba jazda na gazie 3 lata nie sprawiła że od razu się katalizator zapchał. W końcu 500 zł drogą nie chodzi (ok. tyle kosztuje nowy nie orginalny) a jak się okaże nie to no to klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik wygląda na prawie nowy. Auto mam od kilku dni więc nie wiem czy nie był przypadkiem wymieniany. Teraz mam inny problem. Jak jest zimna to nie chce mi zapalić ani na benzynie ani na gazie. Dopiero po kilku minutach męczenia rozrusznika załapuje i potem już dobrze zapala. Ale odpowiedzi poszukam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łacznik zaraz za kolektorem kilka cm od katalizatora, efekt był taki jakbym traktorem jechał :-x tylko szybciej.

U Ciebie bronius pewnie jest pod podłogą, za katalizatorem więc efekty słuchowe mogą być inne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i przepatrzyłem swoja brykę u mechaników różnej maści i większość z nich jest zdania że to coś z tłumikiem. Może mają rację gdyż moja Megi nie ma wstawionego środkowego tłumika tylko strumienicę firmy Bosal. Podobno to przez tą strumienicę jest takie buczenie. Przy okazji szukania usterki wymieniono mi pękniętą poduszkę silnika, naprawiono cieknący przewód paliwowy, dolano oleju do skrzyni biegów i naciągnięto pasek alternatora. Odzywa sie też lewe tylne łożysko ale dopiero ledwo je słychać więc wymienię go w przyszłym miesiącu. Wracając do tematu to mam pytanie. Czy ktoś z was miał już do czynienia z tłumikami firmy Bosal? Konkretnie chodzi mi o tą strumienicę. Czy to może być przyczyna moich problemów? Podobno Bosal to firma produkująca sportowe tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!