Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze znalezieniem sterownika AIRBAG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!mam problem ze sterownikiem poduszki powietrznej w megance- Generalnie sterownik jest po dzwonie- kiedys autkiem ktos musiał miec wypadek i nie załozył nowego - chce kupic sterownik bo Mechanik stwierdził ze koszty naprawy starego będą wieksze niz zakupu jakiejs sprawnej uzywki. szukam tegu użądzonka gdzie moge i nigdzie nie ma sterownika o tych samych numerach - moze ktos wie na który numer na sterowniku zwracać uwage - ostatnio natknołem sie na allegro na sterownik który ma pierwszy numer taki sam (ten w ramce) a ten pod napisem RENAULT ma inną tylko literke na koncu - tamten ma "F" a ja miałem "G"oprucz tego sęą jeszcze literki w ramce- on ma AG a ja AF. Pisałem do sprzedawcy - tamten sterownik jest z autka z dwoma poduszkami a ja mama w Megance tylko poduche kierowcy- ma ktos jakąs wiedze na ten temat???będzie to działało poprawnie( zawssze moge załozyc i przetestować:D ale lepiej zeby to podczas testu zadziałało:)??

[Proszę poprawić temat, łamiesz regulamin - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie to działało poprawnie( zawssze moge załozyc i przetestować:D ale lepiej zeby to podczas testu zadziałało:)??
pomysłowy chłopak z Ciebie :D

 

http://allegro.pl/item228263242_renault_me...ik_airbag_.html

http://allegro.pl/item228173707_renault_me...sor_airbag.html

takiego czegoś szukasz?

 

wg mnie to numer 7700.... powinien się zgadzać wtedy będzie sterownik odpowiedni

 

ps. popraw temat bo admini się przyczepią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki są nie przyuczone i trzeba programować Clipem pod konkretny zestaw jaki masz w samochodzie. Co do używanych to zawsze jest to ryzyko. Ja kupiłem i niestety 100 zł w plecy. Jak go rozkręciłem to było widać ślady naprawy (luty w kiepskim stylu) więc powędrował lotem ukośnym za okno.

Ponieważ nowy to wydatek powyżej 1000 złotych zastanawiam się nad resetem starego. Niestety jeszcze nie znalazłem człowieka, który pozwoli mi patrzeć na sposób naprawy (czytanie pamięci- poprawienie wpisu o crasch i ponowne zapisanie danych). Na koniec test obwodu uderzeniowego. Ale szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam własnie takiego sterownika...( jak te na aukcjach z allegro) Mam znajomego mechanika który chciał naprawiac ten sensor który mam ale w nim sie cos grubo popsuło- standardowo "wypalpny" sesor air bag powinien zapalać kontrolke przy liczniku a mój sensor robi dyskoteke- kontrolka bardzo szybko pulsuje słabiutkim światłem... no i Pan elektronik stwierdził ze sie nie opłaca w tym grzebać i zeby kupić uzywke jak by ktos znalazł gdzies sterownik o numerach: 550347400 i 7700414091G to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos znalazł gdzies sterownik o numerach: 550347400 i 7700414091G to prosze o kontakt.

Nie kupuj.

Jak masz oryginalny stary sterownik (i nie chcesz kupić nowego i go przyuczyć w ASO) to lepiej szukaj specjalistów.

To, że będzie miał ten sam numer to nie znaczy, że zadziała w Twoim aucie. Tą część się po prostu programuje do konkretnego wyposażenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg diagnosty wszystko jest ok, poniewaz zaraz po zainstalowaniu sterownika pojechalem do ASO zeby sprawdzili reszte czyli poduchy i napinacze. Co do zadzialania wolal bym sie o tym nie przekonac osobiscie i nikomu tego nie polecam ale wkoncu ma chronic nasze zycie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!