Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Vel Satis 3.0 DCI


saab12

Rekomendowane odpowiedzi

9900zł za vel satisa? nawet gdyby to był spalony anglik po powodzi to byłaby podejrzana cena ^^

A Versalka to jak dla mnie mistrz komfortu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest jak najbardziej normalna, bo z dużym prawdopodobieństwem auto już długo oczekuje na kupca.

Przebieg też może być jak najbardziej prawdziwy.

Silnik Isuzu 3.0 V6 ma wadę fabryczną i z czasem po prostu się przegrzewa, a później zaciera.

Przy tym silniku opuszczają się tuleje cylindra przy przebiegu ok. 150 tyś km (w niektórych nawet po 100 tyś km).

Stąd taka cena za to auto z takim przebiegiem.

Renault po ujawnieniu wady wycofało ten silnik z oferty.

Mimo tego, że wada jest znana, Renault oraz GM udawały, że sprawa nie istnieje i naprawiali auta tylko na gwarancji (wymiana silnika).

Obszerny temat o tym silniku jest np. na forum Saaba, Opla i Espace.

Daruj sobie auto z tym silnikiem.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rodzaje były chyba w Saabie i w Oplu.

W Renault z tego co kojarzę był montowany tylko jeden typ.

Po ujawnieniu wady Renault wycofał silnik z oferty.

 

http://www.espacepl.org/forum/topics27/5530.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROzmawiałem z moim mechanikiem (pracuje w ASO Renault) w sprawie VelSatis'ów z tym właśnie awaryjnym silnikiem. Powiedział mi tak że on by sobie z tym autem radę dał. Wystarczy że wyjmie się z silnika z góry osłony tłumiące. Przez to silnik nie będzie się przegrzewał. Autko owszem jest głośniejsze ale powiedział że jemu specjalnie by to nie przeszkadzało. Ważne jest zanim się zakupi takie autko w jakim stanie jest silnik żeby był właściwie eksploatowany (wymieniane oleje na czas). Auto powiedział że to mistrz komfortu, a przez tą wadę (zła sława) jest tanie.

Edytowane przez kipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj, jaki by to nie był kapryśny silnik, żaden normalny Vel Satis nie kosztuje mniej, niż Megana z tego samego rocznika... Zwłaszcza, że tę historię z wadliwym silnikiem znają tylko niektórzy zainteresowani, jak Pawel.

 

Niemiec nie kupuje luksusowego, trzylitrowego diesla żeby nim robić 15 tys. rocznie po bułki. Nie sprzedaje go potem za ćwierć ceny polskiemu handlarzowi, w stanie igiełka bez przygód.

 

Gubin to graniczna miejscowość specjalizująca się w sprowadzaniu i picowaniu szrotu, mam znajomego stamtąd. To, co tam się zwozi na lawetach i co potem wystawiają w komisach, się ponoć w głowie nie mieści ^^

 

IMO mina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj, jaki by to nie był kapryśny silnik, żaden normalny Vel Satis nie kosztuje mniej, niż Megana z tego samego rocznika

Nie do końca.

Vel Satisa jest bardzo ciężko sprzedać i generalnie komisy go unikają, nawet na zamianę nie są chętni.

W czasie kiedy sprzeda się 5 Meganek może pójdzie 1 Vel Satis.

Tak więc cena w ogłoszeniu to jedno, a sprzedaży całkiem co innego.

Vel Satis nawet w dobrym stanie potrafi stać rok w komisie, dopóki nie znajdzie się na niego chętny.

Zazwyczaj cena sprzedaży w stosunku do tej z ogłoszenia potrafi być o kilka tysięcy niższa (!) i wchodzi w pułap Megane lub Laguny z tego samego roku.

Jeżeli nie wierzysz wybierz ze 2-3 ogłoszenia i przejedź się choćby z ciekawości zapytać o cenę sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Wierze, że komis może faktycznie wystawić to auto za taką kwotę. Nie wierzę natomiast, że to auto jest w sensownym stanie i bezwypadkowe. Wbiłem sobie w allegro wyszukiwanie VS z rocznika 2002, odsiewając uszkodzone, i ten egzemplarz jest jednym z trzech najtańszych na całym allegro ^^ Normalne kosztują 17-22 tysiąca. Podobnie wynika np. z http://www.autocentrum.pl/ceny-aut-uzywanych/renault/vel-satis/

 

Wiem, że to nie jest rozchwytywane auto, ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!