Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czym czyścicie deske rozdzielacza ?


Petor15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , postanowiłem założyć taki temat , myślę że sie utrzyma :P

Czym czyścicie swoje renie w środku ?

Ja osobiście deskę rozdzielczą i wszystkie plastiki czyszczę środkiem Plak o zapachu truskawkowym.Truskawka chyba najlepsza jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odkurzania reszty auta ssawka z długim włosem, taka do mebli, lub szczelinówka by dotrzeć do styku podszybia i szyby, a normalnie ściereczka z mikrofibry.

Zero chemii, zero smrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do deski stosowałem plaka (zielone jabłuszko gdyby kogoś ciekawiło), ale efekt nie wart wydanych pieniędzy (mimo kwoty wielkości chyba 15zł).

Zapach tylko przez chwilę, trzeba uważać aby nie zapaprać szyby przedniej, plak matowy a i tak minimalnie nabłyszcza niby przeciw kurzowy a kurz i tak zaraz osiada.

Faktycznie chyba teraz wezmę to przetrę tylko ściereczką lekko zwilżoną.

Do foteli i kufra mam jakiś wynalazek (jutro mogę sprawdzić co to jest) do używania "na sucho" (spryskujemy, czekamy i usuwamy szczotką) i to faktycznie działa. Pies mi się zsikał w kufrze (staruszek, więc usprawiedliwiony), użyłem tego sprayu i jest ok, nic nie śmierdzi, wykładzina ok.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam: Sonax Xtreme Cockpit Efekt matowy

 

Zdecydowanie godny polecenia ten Sonax, szczególnie do matowych tworzyw. Ja mam uczulenie na wszelkie świecidła, kojarzy mi się to z odpicowanymi "pod handel" autami z Allegro. :P Poza tym szmatka z mikrofibry z biedronki (bardzo fajna). Do sprzątania wnętrza dodatkowo odkurzacz Zelmer z dwoma ssawkami: jedna do podłogi, druga do tapicerki foteli (bardzo jasny beż). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray do czyszczenia deski rozdzielczej matowy z Carrefoura.

Jest tani, duży, wydajny i naprawdę dobrze działa.

Co ważne matowy nie nabłyszcza deski i nie świeci się ona jak wypolerowane chromowane zderzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Często przecieram chusteczkami nawilżonymi (takimi dla dzieci),bardzo dobrze czyszczą szare plastiki. Później oczywiście coś do nabłyszczania przeważnie Plak, ale używam też innych środków typu BioLine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!