Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki fabryczne - dane techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do forumowiczów gorącą prośbę. Chciałbym, żebyście mi podali dane techniczne głośników fabrycznych w przednich drzwiach w Megane '97 Hatchback. Wyjąłem fabryczny głośnik, ale nie było na nim żadnej naklejki, żadnych danych (może poprzedni właściciel zdarł).

 

Interesują mnie następujące dane:

 

- moc maksymalna,

- moc nominalna,

- pasmo przenoszenia,

- impedancja,

- skuteczność,

- (ew.) podział częstotliwości.

 

Przybliżając mój problem, głośnik prawy w przednich bocznych drzwiach, zaczął brzęczeć i nie chodzi tu o to, że słucham na max. Po prostu się wysłużyły. Grają pod fabrycznym kaseciaku Philips. Wcale go nie chce zmieniać, bo wystarczy mi słuchanie radia. Chciałbym tylko dokupić głośniki i zapytałem o dane, żeby nie przesadzić, ale też po to, żeby nie kupić za słabych.

 

Proszę o jakieś informację. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Jeszcze tylko dam jeden przykład i napiszcie czy On może zagrać całkiem przyzwoicie (lepiej, gorzej lub porównywalnie jak fabryczne głośniki).

Oto i on:

 

Zestaw głośników - przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

na przód najlepiej odseparowane

 

To tak

 

helix, hertz...

 

To już niekoniecznie. Zależne od upodobań użytkownika. Np dla mnie w Meganie super lata Phase evolution CFS 130.25 nie wspominając o morelach Dotech MKII lub Ovation5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwałki??? :) Zobacz co wniosłeś do tematu... :)

Popatrz sobie w jakich cenach chodzą używane te Phase. A robotę robią całkiem przyzwoitą. A w porównaniu do tak polecanych tanich Hertz'ów to jest przepaść.... Na dniach będę zakładał zestaw głośników na próbę za który zapłaciłem... Uwaga całe 100 zł. Fakt, do tweeterów będę musiał dokupić kondensatory, które przewyższą je wartością :P ale jestem pewny, że zagra to z większym wykopem jak i detalicznością jak ESK czy DSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak sam możesz przeczytać w pierwszym temacie, temat się odnosi do danych technicznych. Naginając temat można myśleć też o sposobie mocowania, bo też o to mi chodziło. Dałem link do tych głośników, ponieważ jak na zdj. widać są one przystosowane pod fabryczne mocowanie głośników w mojej wersji Megane.

To ja też mogę Ci sprzedać :) i dodać, że Twój post to :P .

Wyluzuj trochę. Powodzenia w tworzeniu "kliniki dźwięku" ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!