Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z kompem, potrzebna pomoc informatyka;P


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszczy ci czasem podczas kiedy się włącza albo przejdzie do windowsa?

Tak jak wyżej sprawdź płytę główną poz względem rozsadzonych kondensatorów, uszkodzeń ramu, karty graficznej a nawet procesora.

Przydała by się też temperatura pracy.

Jakbyś dostał z pioruna to bebechy zasilacza miałbyś wszędzie albo pokazałby się nie przyjemny smrodek.

Pobierz sobie jakiś program diagnostyczny np Everesta ale premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dostał z pioruna to bebechy zasilacza miałbyś wszędzie albo pokazałby się nie przyjemny smrodek.

Niekoniecznie, piorun walną gdzieś, nawet nie wiem gdzie, ale blisko. PeCet się zrestartował, a potem objawy były jak powyżej. Początkowo to nawet z 30 min działał, a potem to potrafił załadować Windowsa, wyświetlić pulpit i restart, i tak w kółko. :)

Do wymiany poszedł zasilacz i problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź temperatury na CPU / MoBo / może pasta i wentyle do wymiany

2. Zasilacz do sprawdzenia

3. Testy DOSowe - wrzuć memtest-a niech sprawdzi RAM (choć wtedy by sypał BSOD-ami)

 

Najprawdopodobniej może być wysoka temperatura, chyba, że komp się restartuje przy włączeniu aplikacji np. gier 3D (kiedy grafika przechodzi z trybu idle do trybu stress). Jeżeli temperatura, to pasta, nowy cooler i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie awaryjnym też się resetuje ? Masz jakieś pliki w katalogu Minidump ? Jaki system operacyjny .Warto by zobaczyć podgląd zdarzeń ,może jakaś aplikacja powoduje restart . Temperatury można podejrzeć w biosie ,albo wspomnianym everestem .Zasilacz raczej jest ok .Jeśli masz 2 kości pamięci ,wyjmij jedną i zobacz jak się zachowuje komputer na jednej pamięci ,ewentualnie zamienić miejscami w gniazdach kości pamięci .To tyle ,ostatnio ponad godzinę walczyłem ze swoim kompem i obeszło się bez reinstalki . :) Aby wykluczyć winę systemu opracyjnego warto ściągnać Hirens boot cd,o odpalić z niej Mini windows xp ,jeśli restowania sprzętu nie będzie to problem raczej software'owy

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz odpada mam takiego chiftec 500W już 4lata i w żadną burze kompa nie wyłączam i nadal żyje :)

Przeglądałeś dokładnie płytę główną? Jakieś widoczne uszkodzenia, osmolenia?

Szukaj problemu z ramami, co pokazuje bios? Jakieś Errory podczas odpalania?

Radki z serii 4xxx się nie grzały no chyba, że wersja asus'a to można podejrzewać że jest rypnięty bios w karcie ja z moimi przerabiałem temperatury pod 95C.

Podgląd zdarzeń jest stanie zarejestrować błąd programu ewentualnie sterownika ale bardo często nawet nie zdąży tego błędu zapisać w pamięci...

Warto też by sprawdzić kompa bardzo dobrym antywirusem coś pokroju Nod32 lub Kaspersky.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję wyłączyć automatyczne uruchamianie po błędzie - tutaj instrukcja: http://miotk.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=178:jak-wyczy-automatyczne-uruchamianie-komputera-po-bdzie&catid=33:problemy-windows&Itemid=45

Następnie po pojawieniu się BSODa spisz nr i kod błędu. No a później "wujek" Google.

 

A i jeszcze jedno: zobacz czy czasem kurz nie siedzi na RAMie - częsta przyczyna zwarcia i restartów u mnie w "fabryce" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisał, że wywala BSODy. Tylko restartuje PCta. Więc temperatura do sprawdzenia, wszystko wyczyścić, nowa pasta na cooler, zdjąć boczek obudowy. Co do Radków z serii 4xxx to właśnie były dobre grzałki, nikogo temperatury na poziomie 9x C nie dziwią. A co do PSU - Chieftec już od jakiegoś czasu nie jest uznawany za PSU klasy Premium, więc też warto mu się przyjrzeć (u mnie padają dość często tj. często je przyjmuję na serwis). Co do RAMu - MEMTEST i wszystko jasne, bez kombinacji alpejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisał, że wywala BSODy. Tylko restartuje PCta.

Jak ma zaznaczoną opcję "automatycznie uruchom ponownie po awarii" to nawet nie zdąży zobaczyć BSODa, a komputer się zrestartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!