Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam nadzieję, że niczego nie pominę. otóż, zauważyłem od jakiegoś czasu, że silnik bardzo szybko się grzeje. w lecie to nic dziwnego, w zimie nie wiem, ale pewnie będzie podobnie. wskazówka temperatury bardzo szybko osiąga środek skali (jak mnie pamięć nie myli to bodajże 3 lub 4 kreska) później w niedługim czasie podnosi się o kolejne 2 i jest już chwile od tych ostatnich oznaczających moment do przegrzania, niejednokrotnie zaliczając te pole. wówczas na pomoc przychodzi klimatyzacja; jak ją załączę to po chwili wskazówka opada, utrzymując się mniej więcej po środku skali; no ależ ile można tracić klimy na chłodzenie silnika. dodam, że czasem wskazówka podnosi się również jak dłużej przytrzymam hamulec, jak również przy zamykaniu okien. najlepsze jest też to, że nie zawsze mogę otworzyć drugie okno moim przełącznikiem oraz fakt, że jeśli działa mi klakson, to nie załącza się wentylator i odwrotnie, jak przy którejś kresce wentylator postanowi popracować, to nie działa klakson. z głośnikami też jest cyrk. oba sprawne a przeważnie działa tylko jeden. swego czasu był naprawiany alternator; najpierw koło pasowe, a później jeszcze jakieś gówienko w środku bo były spadki napięcia czego wynikiem były mrugające światła i dyskoteka w radiu. i po zlikwidowaniu wszystkich usterek alternatora po jakimś czasie właśnie zaczęło się to co opisałem. niestety nie mam czasu na sprawdzenie samemu rzeczy, które na to by pozwoliły; pytanie, czy czeka mnie jedynie wizyta u elektryka, czy może szykuje się coś więcej??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czego teraz po swojej wypowiedzi oczekujesz :) Jeśli nie masz czasu na zabawy, to lepiej by było jakbyś zdał później ( z wizyty w serwisie ) co było przyczyną. A nie zawracanie głowy. To że silnik się grzeje, może być spowodowane choćby brakiem płynu, zapowietrzeniem układu lub niedrożnością.

jeśli działa mi klakson, to nie załącza się wentylator

to Ty cały czas jeździsz "na klaksonie" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę na klaksonie, tylko przy okazji to zauważyłem. a jak czytać nie potrafisz ze zrozumieniem, to się nie odzywaj. poprosiłem o odpowiedź na pytanie, czy auto dać do elektryka czy może szukać jeszcze przyczyny gdzie indziej; płyn jest i był ostatnio wymieniany. przed wymianą płynu było tak samo

Edytowane przez wasski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to bym się z Tobą droczył, ale rozmijasz się sam ze sobą:

poprosiłem o odpowiedź na pytanie, czy auto dać do elektryka czy może szukać jeszcze przyczyny gdzie indziej

a powyżej:

niestety nie mam czasu na sprawdzenie samemu rzeczy, które na to by pozwoliły; pytanie, czy czeka mnie jedynie wizyta u elektryka, czy może szykuje się coś więcej?

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, mogło to tak zabrzmieć, ale skoro napisałem, że nie mam czasu na sprawdzanie tego samemu, to wydawało mi się, że logicznym będzie fakt, iż rozchodziło mi się tu o innego specjalistę niż elektryk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich jestem nowy na tym forum i szukam pomocy otóż mam problem z moim autem renault megane I sport/coupe 1.6benzyna.Po przejechaniu od 7km strasznie skacze mi skazówka temperatury wody od 3 kreski do maxa na czerwone pózniej znów opada i tak ciagle.Sprawdzalem wode termometrem i miala 50stopni a skazówka była na czerwonym.gdy odkrecilem lekko korek od zbiorniczka wyrównawczego to woda zaczela bulgotać i podnosic sie mocno do góry a weże były coraz cieplejsze i tak przez jakis czas i potem znów zaczela opadac do swojego poziomu.prosze o pomoc

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taj jest śrubka na wężu koło termostatu.myślalem tez ze moze poszla uszczelka pod glowica?jak myslicie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!