Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I 1998r 1.4 benzyna] Problemy z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie jestem klubowiczem, ale poszukuję pomocy. Otóż jeżdżę Renault Megane z 1998r. 1.4 benzyna. Auto sprawowało się świetnie do pewnego momentu. Otóż jakieś 2 miesiące temu zaczęły się problemy z odpalaniem. Czasem chciał zapalić, czasem nie. Na pych zawsze zapalał, ale takie jeżdżenie jest dość kłopotliwe . Byłem u kilku mechaników. Zaczęło się od wymiany świec, kabli, kopułki, palca. Później okazało się, że uszczelka pod maską przepuszcza i podczas deszczu nieco wody dostaje siędo silnika. To też zostało naprawione, a objawy nie zniknęły.

 

Samochód czasem odpalał od razu, a czasem niezbędne było popychanie. Ten drugi przypadek zdarzał się coraz częściej. W końcu zdecydowałem isę na odstawienie auta do autoryzowanego serwisu Renault. Po tygodniu dziś dostałem wiadomość, że to komputer. Koszt naprawy to 3600zł. Bardzo mnie to zmartwiło, bo auto nie jest pierwszej młodości i taki wydatek nie jest mi po drodze.

 

Mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc (w miarę możliwości oczywiście).

 

Co może być powodem takiej awarii i co ważniejsze jak to usunąć (mniejszym kosztem rzecz jasna).

 

Proszę o pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli diagnoza jest prawidłowa, to pozostaje kupić ECU na allegro lub jakimś szrocie. Wyjdzie 10x taniej.

Opisz jednak dokładniej objawy nieodpalania. Czy nie krecił rozrusznik, czy może krecił ale nie odpalał silnik? Czy była iskra, czy pompa paliwa działa OK, czy sprawdzany był czujnik położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak oni mogli stwierdzić, że komputer? Czy on się sam diagnozuje i może dać komunikat że się sypnął? Chyba tylko poprzez totalny brak współpracy. Dopóki auto jeździ bez kłopotów, bo Cherman nie pisze nic że są jakieś kłopoty już po odpaleniu, w jakikolwiek sposób by nie było uruchamiane to chyba komputer nie jest walnięty? Napisz więcej szczegółów. Czy kłopoty z odpaleniem nie mają jakiejś prawidłowości. Może jest jakiś związek z temperaturą otoczenia, silnika, wilgotnością, ilością paliwa w zbiorniku itd. Pomyśl może znajdzie się jakaś prawidłowość. Może jeździsz na lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tylo odpowiedzi i zainteresowanie.

 

Silnik po odpaleniu na pych (tudzież na hol) działa bez zarzutu, tylko samo odpalenie stanowi problem. Rozruszik kręci. Wszystki wygląda jak najbardziej normalnie, tylko coś mu nie pasuje i nie chce zaskoczyć.

 

Co do prawidłowości, to nie odnotowałem żadnych. Kiedyś myślałem, że to od wilgoci, ale po tym jak specjalnie zostawiłem na noc mechanikowi, żeby rano po deszczu sprawdził, a samochód odpalił bez zająknięcia, to już nie wiem.

 

Czy ktoś mmi może doradzić gdzie móŋłbym przeprowadzić operację wymianu ECU w Szczecinie? ASO w Dąbiu odpada, bo tam zażyczyli sobie 3600zł. Nie chcę robić tego sam, bo się nie znam kompletnie - wolałbym jakiegoś speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!