Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kapiące servo - przekładnia kierownicza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobote byłem na przeglądzie. Stacja Kontroli Pojazdów u nas w każdą pierwszą sobotę miesiąca organizuje przegląd za darmo ale bez wpisów do dowodu.

Auto: scenic 2001rok, 1.8, 16V

A teraz do tematu: Ostatnio słyszałem w aucie dziwne stuki w zawieszeniu. Na przeglądzie sprawdzili luzy i wszystko ok ale koleś zaprosił nmie do kanału i pokazał krople oleju które są porozrzucane po całej lewej stronie auta (pod kierowcą) Mowił ze mi kapie olej z serwa (po polsku przekładnia kierownicza). I teraz takie pytanie. Muszę wymieniać całe czy wystarczy że wymienie tylko tą gumę na której są krople? Dużo z tym roboty żeby to jakoś rozebrać i popatrzeć? Tu w Czechach mechanikom nie wierze bo powie że częsci 1,5tys zł a pracy na 2 dni czyli jakieś 8 stów. Wiem że mi trochę kapie ze skrzyni ale chłop mówił że to nie olej ze skrzyni tylko serva a mi się wydaje właśnie że to olej ze skrzyni, który spływa po plastikowej osłonie misy i podczas jazdy dostaje się na tą gumę i dalej. Przegląd mam robić w listopadzie. Co się stanie jak poczekam jeszcze miesiąc? Pozdrawiam

 

Nie wiem czemu taka czarna miniaturka. Po kliknęciu otwiera się obrazek tak jak ma.

post-32873-0-89054300-1315208160_thumb.jpg

Edytowane przez kili1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku proponowałbym to wytrzeć i przemyć benzyną ekstrakcyjną. I obserwować co się będzie działo. Także proponuję sprawdzić poziom płynu w zbiorniczku od wspomagania, czy nie ubyło lub ubywa go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po jakimś czasie. Więc sprawy sie mają tak. Oleju w zbiorniczku nie ubywa. Auto przed przeglądem było u mechanika i okazało się że to nie ten olej ale olej ze skrzyni. Na przeglądzie nawet po wymyciu i tak wpisali jako lekką usterkę kapiącą skrzynie. Najważniejsze że mam spokuj na następne 2 lata od przeglądu i jak będzie kasa to sie zrobi. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!