Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie zbyt duży stan oleju


Damiano166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj wymieniłem olej w swojej Megance 1.4 ECO. Wymieniłem filtr na nowy. Z racji tego ze złamał mi się bagnet wykonałem wymianę z książką serwisową. Tam jak byk pisze że z wymianą filtra powinno się wlać 4 litry oleju. Więc wszystko ładnie pięknie wymieniłem i pojechałem do domu. W domu naprawiłem bagnet i z ciekawości chciałem zobaczyć poziom. I tu się przestraszyłęm ponieważ jest on grubo ponad max. Jakby cała miarka od min do max była nad max. Nie wiem co o tym myśleć. Liczę że wy coś podpowiecie.

 

Przed chwilą upuściłem litr oleju i wtedy stan jest na max... ja nie wiem czy to bagnet czy co innego... długość plastkowego bagnetu to okolo 48 cm... mierząc od końcówki do oparcia o rurkę... podpowiedzcie mi coś... nie możliwe zeby 3 litry wchodziły :)

 

nie widze żadnego odzewu... dzisiaj pojechałem na uszczelnienie korka spustowego bo mi ciekł... wylało się 2.5 litra oleju... mechanik stwierdził ze to nie możliwe... dolałem ten spuszczony litr oleju i teraz jest 3.5 litra tak jak powinno być... a ten bagnet to chyba jakiś podmieniony jest...

 

miska olejowa czyszczona w zeszłym roku

 

szkoda ze nikt sie nie wypowie

 

powróciłem do wskazań bagnetu, znalazłem informacje ze moj jest identyczny... poza tym dzisiaj miałem pokrywe zaworów ochlana i po zdjeciu odmy kapał olej

 

cały rok jezdził według bagnetu i nic nie bylo to teraz tez niech tak jeździ... olej upusciłem do stanu max na bagnecie

Edytowane przez Damiano166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!