Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia przepustnicy


ares_72

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w następującym temacie!

 

Posiadam w mojej Megance instalację gazową. Wczoraj tankowałem gaz i z przerażeniem stwierdziłem, że auto spaliło prawie 13l/100 (w mieście). Wydaje mi się to dośc dużo.

Z racji tego, że samochód posiadam od 2 tygodni postanowiłem podjechać do gazownika na diagnostykę instalacji. Facet podłączył autko do kompa i stwierdził że mam uszkodzony czujnki położenia przepustnicy (uszkodzony a nie popsuty!!). Na monitorze wskazania czujnka były raz mniejsze a raz większe, a podobno odczyt powinien być stały (tak mi tłumaczono). Dodam, że obroty w moim aucie są stabilne, nie skaczą, auto spisuje się bez żadnych zastrzeżen. Przeczytałem trochę na forum i dowiedziałem sie że gdy jest uszkodzony czujnik to są problemy z obrotami, ale ja nic takiego u siebie nie stwierdziłem.

Tak więc moje pytanie brzmi:

- czy wymieniać ten czujnik?

- gdzie on się znajduje? (może znalazł ktoś coś o tym w książce "Sam naprawiam..." to poprosze o numer strony, bo nie mogę znaleźć)

- ile to coś kosztuje?

- czy wymiana jest kłopotliwa? tzn. czy można wymienić to samemu

 

Przedewszystkim to nie wiem gdzie szukać tego czujnika i jak on wygląda.

Bardzo prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę opis. Spalanie nie jest tragiczne.

http://img101.imageshack.us/my.php?image=czpozr0.png

Czujnika bym nie wymieniał, jego położenie to druga strona przepustnicy, czyli z drugiej strony gdzie linka obraca przepustnicą na kolektorze dolotowym. Wymiana nie jest skomplikowana, ale nie pamiętam czy nie trzeba potem dokonać adaptacji przepustnicy na kompie bo nie mam w tej chwili dostępu do procedur naprawczych, może Ci ktoś inny podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam.

Mam szybkie pytanko :)

Czy do Meganki z silnikiem 2.0 16V F7R DA0H, rok 96 można zastosować taki TPS: 7701044743 (zamiennik PF1C/00)

Przykładowy link:

Mam taki u siebie zamontowany obecnie (PF1C/00) i przyszła pora jego wymiany. Tylko, że w każdym katalogu pisze, że jest to czujnik do 2.0 16V IDE F5R, od roku niby 99.

Ja już się pogubiłem dlatego pytam :)

Istnieje jakiś inny TPS do F7Ra?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!