Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie..

Wiem ze temat byl juz walkowany ale chcialbym do niego wrocic poniewaz dwa dni temu pojawil sie problem a mianowcie...juz tlumacze:

 

Od roku jestem wlascicielem Renault Megane Scenic 1.6benzyna rok.97

Auto zostalo sprowadzona i do tej pory wszystko dzialalo bardzo dobrze,jakis miesiac temu pojawil sie pierwszy niegrozny problem (przynajmniej tak myslalem)

Gdy wracalem z zona z miasta jak zwykle chcialem otworzyc auto za pomoca pilota i po paru probach nie udalo sie,zmarznieci weszlismy do srodka otwierajac manualnie zamek w drzwiach,lecz niestety to nie wystarczy by odpalic samochod,poniewaz za pomoca pilota musze otworzyc samochod by go odpalic czyli problem z immo.lecz po paru razach przyciskania pilota udalo sie i dobrze by bylo gdyby na tym cala historia skonczyla sie dobrze.

Dwa dni temu pojawil sie ten sam problem,probowalem otworzyc samochod i nic!!!

stalem i wciskalem pilot w kazdym miejscu i na wszelki sposob by tylko odpalil,poniewaz do dnia dzisiejszego auto stoi w niefortunnym miejscu,i dupa blada...

 

Na wstepie pomyslalem sobie ze to wina kluczyka wiec poszedlem po zapasowy i niestety klapa ,zero reakcji,no wiec pomyslalem ze sa to baterie i rowniez je zmienilem zakodowalem tak jak trzeba i NIC!!

 

Wyjalem czujnik z nad lusterka i pomyslalem ze moze jest cos nie tak z zimnymi lutami,

czujnik to siemens E53724(M)

 

POMOCY,czy jest jakis sposob na samodzielne zdjecie immo.

Obecnie mieszkam w Niemczech dlatego tutaj szukam pomocy.

 

Ps:przepraszam ze nie uzywam polskich znakow ale niestety takowych nie posiadam na klawiaturze.

 

[ Dodano: 2007-12-03, 16:40 ]

Troche wiecej faktow:

-przy zmiani baterii w kluczyku ktorym nie moglem zdalnie otworzyc auta,zobaczylem sporo wilgoci na plytce w kluczyku,ale powiedzialem sobie glowa do gory,przeciez masz jeszczce jeden kluczyk ktory niestety rozwial moja wiare na odpalenie bo ani jeden ani drugi kluczyk nie odpowiada,wyjalem czujnik z nad sufitu i dzis dam go do sprawdzenia,czy jesli sie okaze ze to wina czujnika z sufitu,to czy jest taka opcja ze gdy go zmienie lub zlutuje wszystko wroci do normy...

 

Zdesperowany,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tego nie rozumiem,wpisalem kod poprawnie,zapalila sie zielona dioda i dalej nic,kontaktowalem sie z kuzynem ktory szuka na niemieckich forach odpowiedzi na ten problem,wlasnie do mnie dzwonil i powiedzial ze na 97proc. jest to mala czesc umieszczona obok termostatu ktora najczesciej sie psuje i podobno to jest najczesciej przyczyna.

 

[ Dodano: 2007-12-03, 18:15 ]

a moze bepiecznik poszedl,bo w sumie ta czesc co kuzyn mowi to nie ma nic wspolnego z centralnym zamkiem,tylko jest odpowiedzialna za odciecie paliwa,ale mimo wszystko centralny zamek musi dzialac wiec moze to tylko bezpiecznik,jutro rano sprawdze.

 

[ Dodano: 2007-12-03, 18:17 ]

chyba ze http://img495.imageshack.us/img495/3879/img40210cz.jpg

 

[ Dodano: 2007-12-04, 14:07 ]

Wczoraj zdarzyl sie jakis cud,pojechalem sprawdzic bezpieczniki,wlozylem z powrotem czujnik nad lusterkiem wpisalem kod nacisnalem klucz i centralny zamek zadzialal,wiec przyjechalem do domu,dzis chcialem otworzyc samochod kluczykiem i znowu nic,takze pewne jest ze chyba cos nie laczy...

 

[ Dodano: 2007-12-06, 17:59 ]

Jak masz kod to sprawdź czy odpali po awaryjnym/ręcznym wprowadzeniu kodu.

 

Wprowadzilem poprawny kod,po czym pojawilo sie zielone swiatelko ,ale niestety czerwone od immo tak jak migalo tak miga.

 

[ Dodano: 2007-12-06, 18:53 ]

Przeczytalem wszystkie mozliwe fora na ten temat i najblizsza prawdy to problem z nadajnikiem przy lusterku,mozliwe ze zimne luty lub wilgoc,terz susze nadajnik na grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z imo, tyle że w moim przypadku wystąpił dwukrotnie w ciągu dwóch

tygodni!! Za pierwszym razem odstawiłem na lawecie auto do serwisu Jaszpol,gdzie

podpieli Clipa zresetowali i powiedzieli że w przypadku wystąpienia ponownej awarii-konieczny będzie szczegółowyn przegląd elektryki i ew. wymiana skrzynki UCH.

Efekt po 2 tygodniach imo zablokowane.Muszę tutaj dodać że nie dostałem w serwisie

kodu awaryjnego,gdyż mam podobno imo II generacji i nie ma tam możliwości odblokowania z przycisku c.z-tak więc tylko serwis.

Po spędzeniu kilkudziesięciu godzin na tym forum i tylu samo na elektrodzie, doszedłem

do wniosku że ten francuski wynalazek to totalna porażka i zdecydowałe sie zdjąć imo.

W zwiazku z tym mam prośbę czy jest ktoś na forum z Łodzi lub okolic kto potrafi to zrobić,

lub ew jakiś namiar na firmę . Sprawa nie jest prosta ,bo program imo jest wgrany na eprom w kompie auta.

 

Pozdrawiam wszystkich megamaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka . Mam problemy ze swoją kartą tylko w jednym miejscu. Prawie za każdym razem , gdy zaparkuje / jest to kawałek ulicy ok 20 m /nie da się zamknąć ani otworzyć autka. Zmieniałem baterie - bez zmian. Podobna sytuacja nigdy w innym miejscu nie wydarzyła się. Czy mieliście podobne przypadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jqa dzisiaj mialem taka historie. Zajechalem rano do pracy, wszystko cacy, nic sie nie dzieje. O godzinie 17.00 wychodze z pracy i nie moge uruchomic samochodu. Kontrolka immo miga jak szalona, co wczesniej nigdy sie nie zdarzylo. Oczywiscie zamknalem i otworzylem go ponowie z centrlanego zamka i bieda, dalej nie idzie zapalic i kontrolka caly czas miga na zaplonie.

Skonczylo sie lawea i wizycie w ASO, ale poki co bez skutku. Nie sa w stanie mi poradzic, samochod dalej nie odpalil. Powiedzieli mi, ze musza sciagnac jakies specjalne kody z Warszawy, a jak to nie pomoze to nowe kluczyki z Francji za 1000 PLN !!! PORAZKA !!! Prosze Was o pomo, co mozna zrobic ??? !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta sama sytuacja RENAULT MEGAN SCENIC z 1998 poj 1,6 wczoraj postawiłem pod pracą po wyjściu z pracy ciach dioda od immo świeci pulsując szybko co uniemożliwia odpalenie samochodu obydwa kluczyki są dobre otwierają samochód z nadajnika zdalnego sterowania. Odłączanie aku nic nie dało ma ktoś na to dobrą sprawdzoną radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownbie po dlugim czasie...

Moze to sie wydawac smieszne ale juz wiem co i jak i kieruje to madra i zarazem smieszna mysl posiadania wiedzy na temat Immo...

Jesli komus nie zadziala centralny zamek przez co nie uruchomi swojego auta i sprawdzil wszystkie dostepne mozliwosci to polecam,wyjac czujnik z nad lusterka ,czujnik od centralnego oczywiscie i polozyc go na pare godzin na grzejnik uwierzcie to dziala,juz tyle sie gimnastykowalem z tym Immo i probowalem wszystkiego i oczywiscie wine ma plytke ktora jest zawilgocona,porzadnie ja wysuszylem na grzejniku i dziala jak burza hehe...Pozdrawiam

 

Ps:smieszne ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwidsie niestety Pan powiedział iż do mojego samochodu nie ma kodu serwisowego i trzeba go popiąć do komputera więc zostaje laweta i do ASO a tak apropo czy to może być prawda że nie ma kodu serwisowego powiedział iż sterowanie jest radiowe w pilocie dlatego tego kodu nie ma ale po rozebraniu pilota widzę transponder więc immo deaktywowane jest pewnie po włożeniu kluczyka do stacyjki

 

[ Dodano: 2007-12-17, 21:51 ]

Matheus :

 

Czytaj uważnie tak jak i u mnie tak samo u mojego poprzednika kluczyki otwierają samochód bez problemu problem pojawia się w momęcie wsadzenia kluczyka do stacyjki i przekręcenia do pozycji zapłonu kontrolka zamiast zgasnąć zaczyna pulsować dwa razy szybciej nie powinna.

Po przeszukaniu internetu i to dwa razy znalazłem ciekawy program do generowania klucza serwisowego wraz z instrukcją jak to zrobić niestety nie mam nigdźe numerów kluczyka więc nie mogę skorzystać no ale może komuś się przyda a przynajmniej może ktoś sprubuje kto zna swój kod serwisowy czy program generuje go prawidłowo jest tu :

 

http://bba-reman.com/content.aspx?content=...mergency_recode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamwszystkich ponownie,

 

pisalem o problemie z immo w ubiegly piatek (oczywiscie skonczyla sie laweta i wizyta w ASO), gdzie najadlem sie troche strachu bo nie bardzo wiedzieli co jest nie tak. Straszyli nowym kompletem kluczykow z Francji za 1000 PLN, ale zostawilem samochod do poniedzialku, w poniedzialek przyszla I zmiana (inna ekipa) i o 10.00 mam telefon ze zrobione i wszystko jest ok. Tzn. Dotychczasowy kluczyk ktory uzywalem zostal uszkodzony (klip) i jest do bani. Po wprowadzaniu go do stacyjki "sial" i robil taki bajzel, ze jak wkladalem nowy kluczyk (ktory trzymalem w domu), nic nie pomagalo i nie moglem uruchomic samochodu (oczywiscie dioda pulsowala 2 razy szybciej). Nowy nie uzywany kluczyk zostal po nowemu zaprogramowany w ASO (65zl), plus diagnostyka komp. (100zl). Zaplacilem 165 zl i mam problem zglowy, ale nie do konca. Oczywiscie wszystko jest ok, samochod elegancko pali, ale zostalem z jednym kluczykiem. Poprzedni jest nadal uszkodzony - koszt nowego klipa i zaprogramowania w ASO 435zl.

 

Pozdrawiam wszystki i zycze powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!