Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Ale w wersji na podczerwień pilot ma za zadanie odblokować drzwi i podaje kod celem rozblokowania immo to jest napisane nawet w instrukcji

wiec nie wiem jak jest w twoim co do cennika aso to się zgodzę ale w moim przypadku chcieli wziąć ten kluczyk który zrobiłem dziewicą ale zaśpiewali za zaprogramowanie cenę 580 zł czyli 20 zł mniej niż za nowy klucz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kluczykami poradzilem sobie sam :mrgreen: . Wystarczylo je rozebrac, poprawic luty z diodami, "przyuczyc" oba ponownie do odbiornika i DZIALAJA OBA :) Proste jak drut :)

 

jak nauczyłeś kluczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ten opis na elektrodzie

ponoc tak sie przyucza klucze ale nie zweryfikuje tego nie mam jak

 

 

zamknać dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna

szybko mrugać

-przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle

razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i

zgasnąć.

-wyłaczyć stacyjkę

-nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i

otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotow.

-nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i

zamknąć

-nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i

zamknąć.

Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że

jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się

zablokuje na 15-20 minut.

 

[ Dodano: 2007-02-06, 23:52 ]

Robak nie bede sie klucil bo mam radiowke, moze w IR jest tak jak piszesz choc w/g mnie nie powinno, ale dziwi mnie po co im w aso ta twoja dziewica, przeciez oni i tak nie maja zapewne do czego tego podlaczyc zeby zaprogramowac ten scalak. Moim postem chcialem sie tylko podzielic tym co wiem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala procedura:

 

Zalozmy ze Twoj kod odblokowujacy immo to 1234.

 

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz az zamek centr. otworzy sie i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (uslyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota) a nastepnie drugi kluczyk i tak samo: 4 razy przy odbiorniku (skierowany kluczyk wprost na niego) az uslyszysz pikniecie - oczywiscie przycisk centr. trzymasz caly czas. Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki

 

 

Ja powiem szczerze wczoraj spedzilem przy tym 2 godziny - kombinowalem ostatnie kroki tej procedury bo nie bylem pewien czy dobrze to robie. Dzisiaj w koncu udalo sie - oprocz oczywiscie przylutowania diod bo zauwazylem w koncu ze po prostu nie swieca :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pkt 6 musisz nacisnąć guzik centralnego na otwarcie czy zamknięcie. Pytam ponieważ w trakcie programowania zamki są zamknięte, a w tym pkt napisałeś, że zamki powiiny sie najpierw otworzyć a później zamknąć. Druga sprawa to którym kluczem (sprawnym czy niesprawnym ) zaczymasz całe programowanie.? Pytam ponieważ z mojego punktu jest obojętne który klucz jest w stacyjce ponieważ kod i tak wprowadzanay jest awaryjnie więc zdlane sterowanie nie jest użyte.

 

Wracając do działania immo: wg mojej wiedzy Czek Czek ma rację. Stare immo pojegały na tym, że przy stacyjne był umieszczony emiter pola (podobny do większej bateryjki) i przykładało się go niego drugą "blaszkę" przy kluczu. Wystarczyo, że klucz znalazł się w polu działania tej blachy przy stacyjce i juz wszystko działało. W naszych Megankach różnica wg mnie polega na tym, że aby pole w okolicy stacyjki zaczęło działać musi zostać wprowadzony kod: czy to zdlanie czy to ręcznie w procedurze awaryjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest potrzebne zdalnie sterowanie aby wprowadzić kod więc jest coś w kluczu co atuo potrafi "zidentyfikować".[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGA

tyleż towłaśnie kosztuje w ASO - sam parę razy to robiłem.

Tutaj chodzi bardziej o to, że kluczue się psują i posiadanie kodu nie załatwia sprawy. Życzę Ci aby Twoje piloty były nieśmiertelne - przynajmniej Twoje wydatki ograniczą sie do ok 100 za wizyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pkt 6 musisz nacisnąć guzik centralnego na otwarcie czy zamknięcie. Pytam ponieważ w trakcie programowania zamki są zamknięte, a w tym pkt napisałeś, że zamki powiiny sie najpierw otworzyć a później zamknąć. Druga sprawa to którym kluczem (sprawnym czy niesprawnym ) zaczymasz całe programowanie.? Pytam ponieważ z mojego punktu jest obojętne który klucz jest w stacyjce ponieważ kod i tak wprowadzanay jest awaryjnie więc zdlane sterowanie nie jest użyte.

[/code]

 

Punkt 6: z tego co pamietam to na zamkniecie czyli zamki sa zamkniete. W momencie nacisniecia otwieraja sie i zamykaja.

 

Kluczyk nie ma znaczenia ktorym zaczynasz. Wazne jest aby pod koniec programowania uzyc obu kluczy przy odbiorniku - o tym na przyklad nie wiedzialem bo myslalem ze jak jeden "skojarze" z odbiornikiem to drugi tez bedzie dzialal bo teoretycznie powinien wysylac podczerwienia ten sam sygnal co pierwszy kluczyk - a tu sie okazuje ze jednak nie.

 

[ Dodano: 2007-02-07, 10:30 ]

Czy wiecie gdzie mozna dostac same odbudowy na kluczyki (oprocz ASO oczywiscie :mrgreen:). Z checia wymienilbym je w moich obu kluczykach - zwlaszcza ta czesc z przyciskiem - mam je "strasznie" wymeczone :) i obawiam sie ze jeszcze troche i chyba juz nie bede mial co naciskac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od tygodnia walczymy z kluczykami na podczerwień do megana. Auto było w ASO z konkluzją mechanika iż pomóc może jedynie nowy kluczyk za 600PLN. z przyczyn finansowych trzeba było sobie darować tym bardziej, że piloty coś nadają bo to akurat można sprawdzić.

Odbiornik podczerwieni też był sprawny a pomimo tego nie dało sie odpalić bo immobilizer to uniemożliwiał. Oczywiście w serwisie ani mrumru o możliwości odpalenia awaryjnego 4 cyfrowym kodem (bo po co skoro można zgolić klienta) Po lekturze dotyczącej awaryjnego odpalania załatwiliśmy kod i rzeczywiście auto odpaliło ale o zgaszeniu i odczekaniu 20 minut znowu trzeba wprowadzać ten kod bo po tym czasie immo się uzbraja i zabawa zaczyna sie od nowa. Oczywiście centralny zamek też przestaje działać bo jest sterowany przez ten sam odbiornik, czyli KOMPUTER w którym immobilizer jest zaszyty.

Podczas procedury kodowania kluczyków immobilizer ich nie wczytuje i je ignoruje.

Przeczytałem gdzieś, że do pamięci immo wchodzą tylko 2 kody z pilotów i to wszystko a więc nie wiem jak wygląda sprawa kodowania nowych kluczyków (no ale się nie znam więc nie będę siał zamętu)

Centralny zamek nie uzbroi się od przekręcenia zamka w drzwiach kierowcy bo jakiś francuski kretyn w ramach oszczędności rzędu 1pln założył we wszystkich drzwiach siłowniki typu SLAVE zamiast MASTERA w przednich drzwiach.

 

Po przeanalizowaniu wszystkich ZA i przy małej ilości PRZECIW kolega postanowił się pozbyć fabrycznego immobilizera.

Jako że immo znajduje się w komputerze a komputer owinięty jest gumową kołderką trzeba się udać do dobrego warsztatu bo byle kto tego nie zrobi.

Udało nam się znaleźć zakład, w którym ta usługa kosztuje 300 PLN czyli połowa kosztu jednego kluczyka, który i tak by sie do niczego nie nadał bo jak sie okazuje w meganach głupieje program immobilizera i w żaden sposób nie przyjmuje kodów z pilota.

Widocznie żabojadom brakuje nie tylko polskich hydraulików ale także informatyków :-)

Procedura polega na wycięciu gumowej izolacji w kompie, wylutowaniu układu i zaprogramowania go specjalnym softem czyszczącym.( jak widzicie - nie do zrobienia w domowych warunkach) W ASO takich cudów nie robią tylko wymieniają komp za 2500pln.

Teraz jedynym mankamentem jest migająca dioda immo na konsoli i brak centralnego z kluczyka.

Mam nadzieję, że w przeciągu kilku dni sie z tym uporamy montując osobny sterownik centralnego i siłownik typu MASTER w drzwiach kierowcy. Co do migającej diody - musimy wykręcić jej żaróweczkę.

 

Teraz wiemy, że auto zapali zawsze i wszędzie i nie będzie to uzależnione od "widzimisię" jakiegoś kluczyka.

Przepraszam za przydługi wywód ale pomyślałem, że komuś może to zaoszczędzić nerwów i wielu kłopotów. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam taki oto problem: Mam Renault Megane z 1996 roku. Nie działa mi pilot od centralnego zamka i immoblilaizera. Samochód mogę otworzyć tylko przekręcając kluczyk w drzwiach, ale i tak nie mogę odpalić samochodu bo nie mogę wyłączyć immobilaizera (czerwona lampka miga cały czas). Kod do kluczyka posiadam, ale nie mam zapasowych kluczyków. Pytałem w serwisie i dorobienie kluczyka kosztuje 600 zł. Czy mogę jakoś wyłączyć ten immobilaizer i odpalić samochód, czy musze dorabiać nowe klucze? Czytałem w instrukcji obsługii o awaryjnym odpalaniu, ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

 

Mam pytanie, czy można ominąć ten immobilaizer i odpalić samochód? Ewentualnie jak uruchomic go w trybie awaryjnym?

Bardzo prosże o pomoc i odpowiedź.

Dziękuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!