Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

itam, powiedzcie mi czy można bez obaw że coś się popapra, wymienić tą baterię w kluczyku. :mrgreen:

Wymieniaj bez obaw - tylko zachowaj polaryzację :!:

Jak się rozkoduje, a nie powinien, to się potem będziemy martwić.

 

Z tego co ja wiem ten kod do Scenica ma 4 cyfry

 

No to ja już nie rozumiem :-?

Zdobywałem ten kod kiedyś dla znajomego z pracy ale to było dość dawno i nie pamiętałem ile ma cyferek :) Wiedziałem jednak, że więcej niż w moim (u mnie 4 ceferki kodu) ale po rozmowie z nim (kolegą) potwierdził, że jest ich osiem. Może to zależy od silnika. On ma turbo diesla 1,9 rocznik też 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w servisie najpierw żądają dowodu a potem podają szczegółowe dane

 

a jeżeli autko było serwisowane (jak moja ) to otrzymasz wszystko co robiono w tym aucie i w jakich odstępach czasu super poprzedni właściciel mojej megii 3 razy zmieniał opony przez 9 lat na przykład.

 

słono tzn ile????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Albo klucze się rozkodowały, albo padła centralka, albo klucze są uszkodzone. Mam pytanie : skąd masz kod awaryjnego uruchamiania immobilisera? U mnie w karcie gwarancyjnej mam wpisany kod zdalnego sterowania, ale składa się on z liter i 3 , a nie 4 cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już parę razy byłem kodować klucz w serwisie. Jest to naprawdę wkurzające w tym aucie. Kosztuje ok 100 faktycznie. Zawsze miałem drugi i nie było problemu dojechać do serwisu. Tum razem jednak rozkodowane mam obydwa. Chciałbym odpalić auto awaryjnie ale nie wiem gdzie jest ten kod zapisany. Poprzedni właściciel mi nie dał, a jak z nim o tym rozmawiałem po czasie to nawet nie wiedział o czym mówię. W gwarancji ma zapisany jakiś kod zdalnego sterowania ale są tam litery i 3 a nie 4 cyfry. Czy ktoś może mi powiedzieć czy oprócz serwisu oczywiście, gdzieś w dokumentach znajdę ten kod?

 

 

Serdeczne dzięki Prezesie. Pomoc zawsze zaoszczędza dużo czasu. Przeczytałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Za każdym razem jak jechałem kodować klucz musiałem przyjechać autem, które brali na serwis i coś tam czarowali za kurtyną (może synchronizowali klucz z centralką w aucie). Teraz chciałem odpalić auto awaryjnie tylko, że nie wiem gdzie ten kod mogę znaleźć. Jak pisłam wyżej w gwrarncji mam wpisany jakiś kod zdalnego sterowania ale ma on 3 a nie 4 cyfry + parę liter. Dzwoniłem już na sewris i kazali przyjechać autem. Finalnie jak nie zdołam auta odpalić to go pociągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już parę razy byłem kodować klucz w serwisie.

To dziwne, że ich nie poprosiłeś coby ci go podali jak już i tak płaciłeś.

Dowodzik od auta w łapę i do ASO niech ci dadzą kod bo i tak nie odpalisz. Spisz numer VIN jak nie masz w dowodzie ( w nowych podobno jest wpisany) A przy okazju już gdzieś ktoś pisał jak się koduje kluczyk. -zrobisz to sobie sam ;-)

A auta nie ciągnij bo nie masz wspomagania kier ani układu "zwalniającego" ( pedał jest strasznie twardy) i możesz przywalić temu co cię ciągnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację powinienem zapytać o ten kod, ale dla mnie auto to tylko przedmiot na którym się kompletnie nie znam. Nigdy nawet mi do głowy nie przyszło , że jest jakiś kod itd. Ja zawsze jestem zdania, że w serwisie powinni mi wszystko ułatwić i powiedzieć ponieważ niekoniecznie wszyscy muszą znać się na wszystkim. Naiwne podejście, ale niestety trzeba zmienić zwyczaje bo to kosztuje. Jestem nowy na forum więc muszę ostro poszukać wątku o którym wspomniałeś. Martwi mnie tylko fakt, że może to być coś innego, np uszkodzone klucze albo uszkodzenie centralki...ale to się zobaczy.

Z racji tego że spotkało mnie to któryś raz z kolei zastanawiam się nad usunięciem immobilisera oraz alarmu, do którego co ciekawe nie znalazłem "wentyla bezpieczeństwa".

Miałem szczeście i przy otwartym aucie klucz przestał działać, ale gdyby to było przy zamkniętym=włącz.alarmie, to nawet z zamka nie wejdę bo nie potrafię wyłączyć alarmu...

Dzięki za pomoc[/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zdania, że w serwisie powinni mi wszystko ułatwić i powiedzieć ponieważ niekoniecznie wszyscy muszą znać się na wszystkim.
bardzo zle podejscie do jakiegokolwiek serwisu... pracowalem w serw komputerowym, tam tez sie zarabia na niewiedzy klienta :mrgreen: ale od tego jest forum zeby sie dowiedziec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o wszystko trza się dopominać - jak powyżej oni z tego żyją. Najlepiej zapisz sobie na kartce jak masz do nich jakieś pytania i pytaj - wtedy zazwyczaj udaje się, co nieco wyciągnąć a jak nie to pytaj na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon z serwisu, ponieważ udało mi się bezkolizyjnie dostarczyć auto do serwisu...rzut beretem. Okazało się, że obydwa klucze mają uszkodzony przełącznik. Jeden już jakiś czas mi nie działał, no a teraz drugi. 600 stówek jeden...nieźle. Zaproponowałem wstępnie przez telefon, żeby mi wymontowali ten immobiliser, ale co mnie zdziwiło usłyszałem, że się nie da...ciekawe. Moi zdaniem jak założyli to i ściągnąć się go da, a gdzieś wcześniej przeczytałem, że kosztuje to mniej. Czy ktoś wie jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pomylili w ASO o dwa zera. Taki switch w sklepie elektronicznym kosztuje 6 złotych- a nawet sporo mniej. Pierwszy człowiek z lutownicą Ci go przelutuje.

Podskocz z tym kluczykiem do jakiegoś elektronika niech go zbada pod kątem zimnych lutów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!