Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DDT 2000 złe zdiagnozowanie /AirBag


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie dziś na warsztacie przy okazji zdiagnozowałem auto programem Multi-Diag.

Prosił bym o pomoc bo już jestem w totalnej kropce i sytuacji bez wyjścia :/

Myślałem, że komputer załatwi sprawe, lecz jeszcze nie.

Więc tak:

Wyskoczył błąd:

Izolacja kabla napinacza pasów (coś podobnego)

oraz Przerwa w obwodzcie AirBag kierowcy.

Oba błedy udało się usunąć, lecz kontrolka nie zgasła.

Kierownik przeszedł do Konfiguracji elementów systemu AirBag.

Były 4 możliwości: 1.Przednia poducha kierowcy i tutaj była zaznaczona wartość - bez. 2.Przednia poducha pasażera, tutaj zaznaczona wartość - Z 3.Napinacz kierowcy - Z 4.Napinacz pasażera - bez.

Kierownik zmienił wartośći kolejno na 1.Z 2.bez. 3.Z 4.Z (w sumie tak jak powinno być, bo nie posiadam poduszki pasażera)

Z kontrolką dalej nic.

Ponowne odczytanie błędów i wyskoczyło - Obwód kontrolki ostrzegawczej błędu - Zwarcie na plusie - Błąd sporadyczny.

Błedu nie dało się usunąć, znów wyskakiwał.

 

Zna ktoś temat lub wie o co może tutaj chodzić?

 

_________________________

Dziś znów probowałem do czegość dojść.

Sprawdzałem kablę, licznik itp. Nic co mogło wydawać się by usterką, nie znalazłem. :/

Znalazłem tylko dorobione(chyba) kabelki do org. instalacji. Nie wiem od czego są te kabelki. :/

20111027134.th.jpg

20111027133.th.jpg

Zakupiłem moduł AirBag'u na allegro. Jak to nie zadziała to zostaje mi elektryk (który pewnie fajna kasę będzie chciał zgarnąć) lub wyjęcie po prostu żaróweczki. Te dwie opcję za bardzo mi nie odpowiadają ale powoli stają się koniecznością.

Edytowane przez TrAcer90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!