Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falowanie przy zrzucaniu biegu


pawel111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Wiem, że o falowaniu obrotów było wiele napisane na forum ale szczerze powiem, że nie dostałem wyczerpującej odpowiedzi na mój problem.

Posiadam Megane I Kombi 1.9dci z 2001r. Mam problem z falowaniem obrotów w zakresie 750-900. Falowanie następuję podczas jazdy np. przy prędkości 80 km/h kiedy zrzucę z biegu na luz obroty falują parę razy(2-3) następnie stabilizują się na poziomie 900. Po zatrzymaniu się obrotomierz opada na 750 i pracuje równo(chociaż ostatnio zauważyłem że przy niepełnym nagrzaniu silnika na poziomie 2 kreski są delikatne wahania obrotomierza ale nie równomierne.raz obniża się o jakiś 1mm raz podwyższa się wskazówka o 1mm.Przy pełnym nagrzaniu silnika problem nie występuje na postoju). Falowanie, o którym pisałem nie występuje na nierozgrzanym silniku. Problem zaczyna się koło 2 kreski.

Samochód był u mechanika(wcześniej falowanie było dużo większe,a wskazówka obrotomierza stabilizowała się tylko podczas naciśnięcia pedału hamulca.Na postoju falowania nie było). Oprócz tego Renia kopciła mi na czarno aż furczy :). Mechanik stwierdził uszkodzenie 4 wtrysków oraz turbiny (olej był już w katalizatorze i żygał mi na chłodnice intercoolera). Po naprawie nastąpiła duża poprawa-autko nie kopci, ma lepszego kopa, a falowanie obrotów jest minimalne(ale jest!). Boję się, że wydałem na samochód kupę kasy,a teraz przez falowanie znowu coś się zepsuje. Dodam też, że wymieniony był filtr paliwa, oleju, czyszczone były wszystkie gumowe rury oraz zawór EGR(który zresztą też jest prawie nowy(firmy Pierburg), ponieważ ma około 8 miesięcy).Mechanik przed wymianą wszystkich tych rzeczy stwierdził za duże ciśnienie na listwie wtryskowej. Po wymianie powiedział, że ciśnienie na listwie jest już ok, miał zastrzeżenia do EGR, ale jakoś nie mam przekonania co do tego że jest to wina EGR z tego względu, że przed jak i po wyczyszczaniu go(zabrałem samochód od mechanika i przejechałem ok 500km i wyczyściłem go ponownie) falowanie jest takie same.

Idąc za waszą radą zalałem wczoraj na bp lepszego diesla ale na razie nie ma poprawy. Może musi się "przepłukać".

Dziękuje z góry wszystkim za radę(mam nadzieję,że ten samochód nie doprowadzi mnie do ruiny finansowej i psychicznej).

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pierwsze dolej do zbiornika jakiegoś dodatku do paliwa co czyści cały układ np STP po drugie u mnie też falują jak dam na luz w czasie jazdy dopóki nie wcisnę sprzęgła lub hamulca nie wiem dlaczego sam bym chciał się dowiedzieć tego? A co do EGR to jeżeli masz wersje w której idą do niego dwa kable to na próbę możesz spokojnie odpiąć i zobaczysz czy będzie lepiej , ja odpiełem i efekt jest taki że auto ciągnie od samego dołu i zero negatywnych efektów prócz ekolegji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Udało ci się jakoś rozwiązać ten problem ? Ja mam dokładnie to samo tylko jeszcze sporo pali bo na trasie jak jadę jak emeryt średnie wychodzi 6.2L/100 a jak zacznę troszkę dynamiczniej jechać to 8L/100 powyższe parametry z kompa - średnie spalanie. Przepławka nowa oryginalna , egr wyczyszczony, regulator ciśnienia wtrysku nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!