Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zima 2011/2012


danielswd

Rekomendowane odpowiedzi

Na dworze coraz chłodniej, temperatura schodzi poniżej Ost czas zacząć przygotowania do tego rocznej zimy :) U mnie od soboty już opony zimowe założone, skrobaczka do szyb też już w schowku zawitała, kable rozruchowe na wszelki wypadek w bagażniku spakowane ;)

 

A jak tam u was przygotowania? Zima coraz bliżej i zapewne jak co roku zaskoczy polskich drogowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GT na razie nic choć na dniach zimówki, zimowy płyn do spryskiwaczy; classic nowy akumulator i git, zimowy płyn do spryskiwaczy; hecbeck nowe oponki i zimowy płyn do spryskiwaczy. no i to było by na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie akumulatora,skrobaczka jest,kabelki rozruchowe są,muszę jeszcze tylko zużyć płyn do spryskiwaczy letni i wlać zimowy,no i jeszcze gdzieś miałem linkę holowniczą :)

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę przez cały rok kable zapłonowe i linkę. Opon nie zmieniam jeszcze bo aż mi szkoda na stalówki znowu iść ale co poradzić, płyn letni w Classicu, a w nowej meganie już zimowy płyn jest ale również na letnich gumach, może w przyszłym tygodniu sie załatwi juz zimówki do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sceniol starszy już na zimowych kołach (białe alusy) z tej przyczyny, że w środku nocy (5:50) jest używany. Sceniol drugi jeszcze na letnich, bo ten dopiero rano po "skoroświcie" (11) jest budzony, a to już dodatnie temperatury. Jednak chyba już w tym tygodniu i w nim koła zmienię na zimowe, tym bardziej że obydwa komplety jednocześni zostały ponownie wyważone (jak co roku) i są gotowe do przekładki.

Płyny zimowe zalane, ogrzewania sprawdzone, olej i filtry powymieniane, zamki przesmarowane, kable rozruchowe wożą się w starszym sceniolu ze względu na 5 letni akumulator. (nie wykazuje jeszcze objawów starości) Wycieraczki sprawdzone, skrobaczki i zmiotki teleskopowe, a także odmrażacze do szyb już na wyposażeniu aut.

No i starszy sceniol otrzymał pólpokrowiec na nocne parkowanie pod chmurką.

Generalnie nie jest źle z poziomem przygotowania aut do zimy.

 

Dodano: 23 paź 2011 - 20:22

Jeśli ktoś szuka kabli rozruchowych w dobrej cenie i niezłej jakości polecam te, które obecnie są w ofercie TESCO. Porządnie zrobione, metalowe krokodylki, długie i giętkie kable.

200A - 12,49

400A - 18,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając kable rozruchowe warto nie tylko sugerować się grubością samego kabla ale zdjąć osłonę krokodylka i sprawdzić grubość wiązki przewodu. Miedź coraz droższa więc producenci nadrabiają grubością izolacji. Wiem, że nie zawsze można to zrobić ale warto poprosić o to sprzedawcę.

Edytowane przez renoamator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie moja ocena jest po porównaniu tych 400A z także 400A zakupionych kiedyś w Carefurze (chyba Bottari to było, w przezroczystych izolacjach, wizualnie sprawiających wrażenie o wiele grubszych) To akurat jest mi wiadome, że nie średnica zewnętrzna przewodów ma znaczenie ale kwadrat splotki miedzianej w środku. Na tych starszych diesla 1,9 odpalałem i nie było problemu, poza dobrym podpięciem plastikowych krokodylków i z kabelkami na styk jeśli chodzi o długość. Trzeba było tak podjechać, że ledwo pomiędzy auta dało się wcisnąć.

Najlepiej było by zrobić sobie kable rozruchowe z kabla spawalniczego 252 w izolacji gumowej ale to ma być tylko do awaryjnego podładowania i odpalenia auta, a nie do stosowania na co dzień. Po co 15 kilo kabli wozić w aucie jak raczej nie będą używane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!