Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem - drgania kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W zakupionym niedawno autku mam problem - drgania kierownicy nawet przy 30/40 km/h. Problem przedstawia się na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=oxZ1PuHT60Y -> widać jak kierownica lekko drga. Przed kupnem samochodu, był on w serwisie u Lisowskiego (Kraków) i tam odbył kontrolę przed kupnem. Facet w serwisie powiedział, że to na pewno nie mechanika bo widzi pod spodem (zaczał mi pokazywać) nowe części (niedawno robione) - końcówki, sworznie, czy tam wahacze - dokładnie nie pamiętam (proszę nie krzyczeć, jestem informatykiem i z naprawą [budową] samochodu mam mało wspólnego), że to jest wina opon albo felg. Opony to oryginalne, 7letnie opony Good Year, które facet miał w zestawie od początku. Felgi - chyba też raczej nie zmieniane. Wiem, że były wyważane i była robiona zbieżność kół kilka miesięcy temu (przy wymianie klocków hamulcowych z przodu). Wczoraj z kolegą zamieniliśmy koła przód na tył i tył na przód, ale nie pomogło. Drgania nadal występują. Co to może być? Proszę, pomóżcie, gdzie szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na oponach odważniki... Więc wydaje mi się, że są wyważone.

Mówiono mi, że to mogą być opony... Ale mam tylko zimówki no i bez felg, więc musiałbym je założyć na te same felgi.

A jak ten luz się ma objawiać? Jak robię szybkie krótkie skręty lewo prawo no to raczej od razu reaguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utrzymania na wprost - ciężko mi nie jest urzymać, ale jak puszczę kierownicę to trochę ściąga na prawo. Dobra - chyba pojadę wyważyć te koła.

 

Pytanie mam jeszcze - jak skręcę kierownicą maksymalnie w prawo lub w lewo (do oporu), to samo mi nie wraca. Muszę troszkę odkręcić i dopiero wtedy mi wraca sama kierownica. Czy to tak ma być, czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż by to szlag trafił ;-/ Jak jeszcze mi przyjdzie coś wymieniać to super ;-/

W takim razie nie ma co ufać "fachowcom" w ASO Lisowskiego skoro potrafili powiedzieć, że to "od opon lub felg"...

Koła nie były wyważone, już są, problem nie znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A mi się drgania pojawiają przy 30 km/h... Co jest trochę podejrzane. Ale miałeś takie same drgania jak na filmiku, czy większe/mniejsze?

Mogę założyć na chwilę opony zimowe, znów wyważyć i to sprawdzić. Pytanie tylko czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są w miarę nowe jak napisał (bronius to tak. A jeżeli zmianiałeś przód-tył-przód i nie było poprawy na 99 % wina zawieszenia. Może po wymianie elementów (wahacze, końcówki , itp) nie zrobili zbieżności?

nowe części (niedawno robione)
była robiona zbieżność kół kilka miesięcy temu (przy wymianie klocków hamulcowych z przodu)

Masz odpowiedź na to co wcześniej napisałem. Fachowcy przy wymianie końcówek zaznaczają kredą ja głęboko wkręcić nowe (tak jak były stare) i twierdzą, że nie trzeba ustawiać zbieżności (geometrii). Nic bardziej mylnego. Ja bym sporawdził geometrię przedniego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!