Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szklany dach


mordi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takich dachów co ładują akumulator ale są dachy (taki brat miał w pasacie), które jednocześnie są baterią słoneczną - na postoju im większe jest słonce tym szybciej kręcą sie wentylatory nawiewu wymuszając obieg powietrza. Jest to bajer, bo nawet w 30 stopniowych upałach wsiada się do auta ze skórzaną czarną tapicerką a w środku nie ma sauny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym, że jest tam czujnik w rodzaju luksometra (luksometr służy do dokładnego pomiary naświetlenia) i przy pomocy tego jest sterowany nawiew.

Bateria słoneczna - jest to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje zjawisko fotowoltaiczne do zamiany światła (promieniowania) na prąd elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi S6 ma taki dach, jest on wykonany z przeźroczystego, dymnego materiału pozwalającego na to, aby słońce swobodnie wpadało do samochodu. Wspomniane zadymienie wzrasta wraz ze wzrostem nasłonecznienia co zmniejsza jego przepustowość i zabezpiecza wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się. Pasażer ma oczywiście możliwość ręcznego sterowania procesem „zadymiania” i może go przyśpieszyć lub spowolnić. Pomiędzy częściami tworzącymi dach zamontowano również baterie słoneczne, które pozwalają na sprawne działania wszystkich urządzeń w samochodzie z radiem i klimatyzacją na czele. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordi: hehehehehee :D :D

 

A powaznie to: kolejna rzecz, ktora w francuzie moze sie zepsuc... A szkoda, bo to przyjemna sprawa, zwlaszcza jak sie jest swiatlolubem.

 

@Prezes: ja stawiam, ze jest tam jakis uklad drucikow, przez ktore plynie prad i ich rezystacja zmienia sie podczas zmiany temperatury (naslonecznienia) calej szyby. Bedzie to na pewno lepsze niz nawet 6 punktowe mierzenie naslonecznienia na dachu, nie mowie juz o umiejscownieu czujnikow. A klient i tak zaplaci jak bedzie chcial cos takiego miec :D

 

PS: a noz zamontowali najnowszej generacji przetwornik temperatura->prad. Odzyskiwanie energii to teraz najnowszy hit :D Chyba w tym malym BMW seria I jest takie cos, ze przetwarza sie energie z hamowania na prad ladowania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten dach w praktyce się sprawuje i czy jest to jedna ciągła przestrzeń czy też rozdzielona słupkiem poprzecznym ?

Jakiś czas temu ujeżdżałem peugota 307sw z jedną taflą szyby nad głową i przyznam, że wnętrze takiego wózka zmienia na korzyść swoje oblicze. ;)

Jak ktoś lubi jasno i przestronnie to takie rozwiązanie jest właśnie dla niego.

Ciekaw jestem jak to wygląda w megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganie dach jest rozdzielony słupkiem. Przednia część jest rozsuwana, tylna-stała.

Wrażeniowo bardzo fajny bajer - szczególnie dla podróżującego na tylnym siedzeniu ;) . Dodatkowo po rozsunięciu przedniego panelu wysuwana jest osłonka z siatką, która chroni przed owadami, zabrudzeniami podczas jazdy.

Jedyny kłopot to rozszczelnienia części wysuwanej. Wtedy przy większych prędkościach wiaterek dość głośno szyczy. Miałem - poradziłem temu.

Pozostaje cieszyć się z jazdy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!