Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie powyżej 95km/h


jackherer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... zauważyłem dziś coś dziwnego w pracy auta....konkretnie powyżej 95km/h na 4 lub 5 biegu czuć drgania coś w stylu przerywania ABS'u (takowego nie posiadam)...a przy 100km/h czuć odczuwalne szarpnięcie jak bym nacisnął hamulec....

Wiadomo...ze strachu nie przekroczyłem setki i kulałem się 90tką żeby się nic nie rozsypało.

Jakieś sugestie bądź diagnozy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie doważenia kół.... tu nie chodzi o jakieś stałe wibracje...przy stówce poprostu czuć szarpnięcie jak by się zdławił...tarcze gitara... klocki zdrowe... gumy na przegubach były niedawno zmieniane + smarowanie.... wytrzaskane nie są... końcówki drążków wymienione...symetria zrobiona... wymienione gumy maglownicy... i gumy półosi + uszczelniacze czy jak to tam było...jutro jak do pracy pojade to zobacze czy nadal to samo...

przypomniało mi się, że jakieś dwa miesiące temu miałem podobne szarpnięcie aczkolwiek przy 120... ale jak puściłem gazu...zbiłem speed do 100 i przyłożyłem do 140 to już nic się nie działo....

W kwestii doważenia kół niebawem założę 13" stal na zimowych i się okaże.

 

Bryczka przestygła trochę... i zabrałem ją później na obwodnicę... wyłączyłem radio i słuchałem... bujnąłem do 100...i w momencie szarpnięcia było słychać cyknięcie... zwonilłem... później przy 110 cyknięcie/szarpnięcie... i za cholere dalej nie idzie.

Dostałem poradę, żeby sprawdzić aparat zapłonowy.

 

Z góry dzięki za każdą sugestię!

 

Dodano: 13 lis 2011 - 12:35

Sprawa wyjaśniona!

 

Przyczyną przerywań i spadku osiągów były wyjarane świece.

 

Przed zimą postanowiłem zmienić przewody oraz świece + filtr powietrza...i nagle problem znikł.

 

Temat do zamknięcia!

Edytowane przez jackherer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!