Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

alternator w aucie obsłuży dużo większe pojemnościowo akumulatory niż te fabryczne.

 

będzie nie doładowany, alternator może nie wydulić, więc aż tak z pojemnością aku bym nie przesadzał, wszystko w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, dokładnie sie z Tobą zgadzam. ale też nie mówimy tu o przesadzaniu i dlatego te tabele poglądowe. coś kiedyś mi sie obiło ze alternator ma 15% zapasu prądu ładowania. kiedyś jak szukałem auta do kupna to oglądałem Uno z silnikiem 1,0l i tam był aku 72Ah co mnie bardzo zdziwiło po co tam taka kierda leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od niedawnajestem posaidaczem megi 1 i zamiezam wymienic akumulatar i w zwiazku z tym mam pytanie czy po odlaczeniu akumulatora nie rozkoduje mi sie modul czy cos takiego,albo jakies inne czesci powiazane z komputerem?,nieznam sie na tm zabardzo dlatego pytam dla pewnosci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz radio fabryczne, to będziesz musiał ponownie wprowadzić kod, ja miałem taki przypadek, że po odłączeniu aku i ponownym podłączeniu musiałem ponownie wprowadzić PIN do alarmu bo się w ogóle nie uzbrajał (ale to chyba jakiś czeski błąd musiał być :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie mi taki aku w Meg 1,6 benz? Fabryczny miałem 47Ah ale wiek zrobił swoje... :mrgreen: Strasznie podrożały te baterie. Babka w sklepie mówi, że poszły w górę o 80%!!??!! Ze względu na wzrost cen ołowiu...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za centrę do służbowego auta płaciłem dzisiaj 420 zł (CF05), za CF07 chcieli 500 zł, ale nie pasowała wymiarami. Ceny akumulatorów poszły ostro w górę, ale chyba przez prawo unijne w kwestii utylizacji (tak słyszałem od sprzedawcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat :(

Mam taki problem: jest u mnie Megi jak w opisie. Ostatnio jak wróciłem z krótkiej przejażdżki stałem chwilę pod blokiem i słuchałem muzyki z radia. Zapaliłem na chwilę lampkę i... wszystko zgasło. Po chwili prąd "wrócił" ale tylko na tyle żeby tablica się zapaliła. Rozrusznik wydaje z siebie tylko "cyk". Wcześniej bez problemów. Dwa tygodnie temu byłem w długiej trasie (2 dni i 900km) nic złego się nie działo. Samochód stoi już 4 dzień i objawy takie same: po przekręceniu jest cyk, wszystko gaśnie. Po ok. 30 sek. prąd "wraca" - pali się światło w środku, pali się tablica. Aku ma 5 lat :) i jest Centry

I teraz pytanko: zdechł aku czy gdzieś prąd chodzi na wycieczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiszaElk, na moje oko to zanik masy a także może to być spowodowane zawieszeniem się lub końcem rozrusznika. Oczywiście na początek aku możesz dla testów włożyć inne i sprawdzić jak się auto zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiszaElk, ewidentny objaw opadania masy czynnej płyt akumulatora, potocznie mówiąc oberwanie celi, aku już do wymiany jak masz zamiar dłużej jeździć tym autkiem proponuję żelowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterię i... wszystko wróciło do normy. Odpaliłem na kable. Alternator ładuje normalnie więc po prostu przyszedł czas na niego (akumulator) :(

Kupiłem coś takiego., zapłaciłem 260zł z wymianą. W sumie za te same pieniądze mogłem mieć Vartę ale jak widziałem jak chłopaki pocili się z wymianą (nie mogli odkręcić śruby mocującej - 5 lat temu jak wstawiony aku tak pewnie nie ruszana była :) ) to przestałem żałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

W zeszłym tygodniu zakupiłem megane 1.9 diesel i dziś rano miałem kłopot z odpaleniem auta:/ po małym badaniu padło na akumulator, że padł podłączyłem do ładowania ale zastanawiam się na kupnem nowego. Stary aku. to model 4max 74Ah 680A. Moje pytanie to czy jest to odpowiedni akumulator czy może zmienić na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!