Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kody usterek Megane 1998


Shime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam statalo sie nie wiem czy sie witalem wczesniej jako nowy ale jak nie to Witam wszystkich jeszcze raz :D

 

Mianowicie Megane silnik 19dti jade sobie i nagkle bam auto zgaslo i dupa nic nawet nie zagada.

Rozrzad jest jak powinien byc wyciekow nie ma pompa nie zapowietrzona nowy filtr paliwa i dalej nic nawet nie gada :D

 

Podlaczylem do kompa i mi wyskoczyly takie bledy:

df094 Thermplunger relay N, open circuite or short circuit to earth

df092 sensor nr.2 feed voltage too low/ to high

df110 cylinder 3 ijector circuite overintensity L

df078 Boost presure active wastegate, boost pressure regulation negative, positive difference

df089 injector control condenser voltage

 

Hy o co tu chodzi nie mam pojecia mechanik tez nic nie moze poradzic nikt nie wie co te bledy oznaczaja co lepsze znalazlem cos w necie ( http://www.matrasport.dk/Cars/Espace/vault/JE/3385A.pdf ) i te bledy ponizej df100 sa od klimy niby to po za tym na google nic nie moge znalezc. pomocyyyyyy

 

 

I jeszcze na desce zapalila sie kontrolka pomaranczowa ze sprezynk po prawej stronie ale nie od swiec zarowych ta obok od czego ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Tylko że to było z mojej winy. Otóż ta lampka ze sprężynką oznacza że masz problem z systemem blokady silnika (nie z imo). Ja kilka dni temu chciałem po ciemku w garażu pod Tesco wyjąć żarówkę od przedniego kierunkowskazu (tego od strony kierowcy). W trakcie moich manewrów ręką niechcący wypiąłem kostkę z takiego małego czarnego pudełka. Od tego momentu nie odpalał na benzynie natomiast na gazie odpalał bezproblemu ale w trakcie jazdy świeciła się ta lampka którą opisujesz. W domu żona mi przypomniała że problem zaczął się w chwili gdy grzebałem pod maską w Tesco. Więc sprawdziłem i faktycznie po wpięciu tej kostki w odpowiednie jej miejsce znowu ciesze się z jazdy na benzynie a lampka się już nie świeci. Ty niestety masz diesla więc radzę jechać do serwisu i niech sprawdzą tą kostkę. Na nim pisze " Archimede Emulatore Universale 4 CIL." I jeszcze chyba nazwa firmy "A.E.B." Produkcja włoska. Ale nie wiem co pisze na twoim bo ja mam benzyniaka więc chyba nie będzie to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam serdecznie .

Od kilku dni mam jeszcze inny problem tzw"nieprawidłowym działaniem systemu"

Otóż - zostawiam autko (jest gorąco-bardzo gorąco) przychodzę wieczorem,a tu kontrolka od immobilizer nie mruga ,dostać do autka się nie mogę .Otwieram megankę kluczem wkładam klucz do stacyjki przekręcam kluczyk i wyskakuje prostokąt z ekg,czyli nieprawidłowe działanie systemu .Myślę sobie nowa nie jest podnoszę maskę ściągam klemę z akumulatora na 10 min. Zakładam klemę immobilizer działa kontrolka nie świeci silnik odpala i tak mogę jeździć i nic ,a po południu to samo.

może ktoś zna przyczynę fanaberii mojej meganki .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!