Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niskie obroty i strasznie trzesie


Wasil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam renault megane z 1996 r. Ostatnio roszylem z piskiem opon i cos mi sie stalo z samochodem. na biegu jalowym ma za niskie obroty i strasznie nim trzesie. jak dodam gazu tak samo trzesie. I jak na jedynce go przeciagne to cos mi buczy, tylko ze to jest dziwne ze te buczenie tylko slychac w srodku, na zewnatrz nic nie slychac.

Czy ktos moglby mi pomoc. Ktos wie co moglo sie stac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Powodów może być wiele, ale na twoim miejscu jak najprędzej sprawdziłbym pasek rozrządu. Ruszanie "z piskiem opon" jest dużym przeciążeniem dla zwykłego silnika, a twoje objawy wskazują na to, że mogło dojść do przeskoczenia paska na kole zębatym. W takim przypadku zmienia się zapłon i silnik zaczyna chodzić nierówno. Tak więc nie ryzykuj szybką jazdą, bo może się to skończyć remontem silnika.

Red_Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a może świeczka któraś padła u mnie w renatce było podobnie po paleniu pracowałą super i ok wrociłem do domku ostygła rano pale a tu haps silnik chodzi jakbym miał V8. nierówno i bujała całym samochodem zero wzrostu mocy musiałem odczekać aż cokolwiek zacznie sie dziać czasami potrafiłą zgasnąć. sprawdz świeczki może któraś popuściła z tego co wiem orginał 400zł na alledrogo 150zł sztuka... pzdr. wasil jeśli chcesz możemy sie spyknąć w płcoku czesto bywam ale to daj znać na PW. osłuchamy i pomyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Posiadam renault megane z 1996 r

a ja 1,9 dCi z 2004

 

Ostatnio roszylem z piskiem opon i cos mi sie stalo z samochodem. na biegu jalowym ma za niskie obroty i strasznie nim trzesie. jak dodam gazu tak samo trzesie.

Nie ruszałam z piskami, ale też trzesie, przy ciepłym silniku, i to od czasu do czasu, obroty chyba nie spadają (nie zwróciłam uwagi).

Jeżdże przede wszystkim po mieście.

 

Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam identycznie w 1.9dci. Teorie sa dwie - poduszka prawa silnika (ponoc wyrobiona), albo... koło dwumasowe... a to juz niefajnie... Zaczne od poduszki.

 

[ Dodano: 2007-10-15, 12:11 ]

Ja informacyjnie - wymienilem poduszke silnika (prawa - olejowa) i jest rewelka. Stara byla mocno zuzyta i silnik lekko siadl i drgania sie przenosily na cala bude. Teraz jest super - rzeklbym aksamitnie ;-) Ponoc w 1.9dci to czesto ta poducha pada. 330 zeta razem z wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum. Przejrzałem już chyba

wszystkie tematy które mnie interesują i dowiaduje się coraz więcej. Do rzeczy:

Wczoraj wyjeżdżałem z zatoczki i sytuacja była taka że musiałem gwałtowniej ruszyć (zjechałem z bardzo małego krawężnika z zakręceniem kół w miejscu) i odrazu po tym w samochodzie zaczęło wszystko mocno drgać. Kiedyś miałem podobne drgania tylko że cichsze i uspokoiło się samo. Z tego co wyczytałem to może przeskoczył pasek rozrządu (ale samochód ma tą samą moc co wcześniej ) albo zerwała się poduszka. Drgania te troszkę są delikatniejsze powyżej 1500obr. Jakie jest prawdopodobieństwo że jest to poduszka silnika? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!