Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryka siada pokolei


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejny problem z Megane 1996 r. / 1,6 / 8v.

Mianowicie, od kilku miesięcy siada mi pokolei elektryka. Zaczęło się od podświetlenia deski (zegarów), regulacji nawiewu itd. Nie działa od kilku miesięcy. Ostatnio przestały działać światła: wstecznego i mijania prawe tylne. Wczoraj postanowiłem wymienić żarówki, ale po wstawieniu nowych nadal nie działa. Wymieniłem odpowiednie (chyba?) bezpieczniki według schematu w "Sam Naprawiam" i też nic (robiłem to też wcześniej gdy zgasło podświetlenie zegarów, ale też nic nie pomogło). Poza tym nie działają jeszcze: oba przednie halogeny, światło pozycyjne prawe, zapalniczka.

Poradzcie coś proszę, bo już nie mam nerwów do tego auta. Co to może być? I ile może kosztować ewentualna naprawa u elektryka?

Pzzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dam rade wyciągnąć - sporo tam kabli. Może inaczej, wyciągnąć wyciągnę, ale czy potem podłącze ponownie? :D osuszyć? nie jest zalane chyba.. czym i jak to czyścić?

 

Dodano: 25 lis 2011 - 14:03

Jakieś inne rady?

Edytowane przez Troydon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli jeszcze nie rozwiązałeś problemu to możliwe że masz zgnitą skrzynkę bezpieczników w podszybiu obok akumulatora. Często zbiera się tam wilgoć, liście i inny syf, a później są niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tylnych lamp (stop i migacze) odepnij wtyczkę od lampy i przeczyść styki.W lampie pewnie zauważysz, że obwód masowy przytapia plastik. Tą czynność trzeba powtarzać co jakiś czas (raz na rok) i jest to nagminne w Renatkach. Przeglądnij wszystkie styki w skrzynkach bezpiecznikowych (przeczyścić) tak jak napisali inni wcześniej. U mnie to nawet żyły miedziane (wewnątrz izolacji) korodowały 15 cm od końcówki kabla :). Elektryka w Reniach i to tych wiekowych to jest tragedia, ale musimy z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!