Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapłonem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To jest dopiero mój drugi post więc jak piszę w złym miejscu to proszę mnie przenieść. szukałem podobnego tematu ale.. hmm jakby z każdy po trochu pasuje do mojego.

Pewnego dnia, odpaliłem samochód , pojechałem na stacje , zatankowałem (zatankowałem benzynę :) ) i zostałem na niej stać. Samochód nie chciał odpalić. po kilkunastu próbach i godzinnej przerwie odpalił ( musiałem mu pomóc gazem ) i od razu zgasł. Silnik nie trzymał obrotów, jak się zagrzał to nawet było ok. jeździł - trwało to 3 dni.

Pojechałem do kumpla na garaż , okazało się że jest przebicie na jednym kablu, wymieniłem komplet i praktycznie dalej było to samo, aż do momentu gdy całkiem przestał palić. Silnik kręci ale nie umie zaskoczyć. Sprawdziliśmy kompresje silnika i kumpel powiedział że jest wporządku. Uznaliśmy że może to cewki bo iskry na świecach są dość słabe , więc podłączyliśmy cewki z innego megane (taki sam model) i zapalił , a za chwilę wróciło do poprzedniego stanu - czyli znowu nie palił , a te cewki chyba szlag trafił. Powiedzcie mi co by to mogło być bo nie mam zielonego pojęcia. Ja nie jestem mechanikiem więc ciężko jest mi tutaj coś więcej powiedzieć, ale słyszałem też , że może to być czujnik położenia wału czy coś takiego. Da coś podłączenie do komputera? Renault Megane 1.6 8v 96'.

 

 

Dodano 03 grudzień 2012 - 12:23

Witam, Help!!

Mam meganke 1.6 8v. ( bez gazu)

Nie jestem mechanikiem ani zbytniej wiedzy w tym zakresie nie posiadam, wiec lize na Was ;-)

Objawy sa takie, ze po nocy jak jest zimno tak jak dzis , samochod nie chce zapalic.. kreci, kreci nawet jakby cos chcial chwycic ale w efekcie nie zapali. Druga rzecz , jak wylacze silnik i w przeciagu bardzo niedlugiego czasu chce zapalic ( np. Na stacji benzynowej )auto ma problem sie uruchomic, zapali , troszke sie dlawi a pozniej na ogol obroty wskakuja na wyzsze wartosci ok 2000 obr/min .Po jakim czasie spadaja w granice 750 obr.

Wymienilem rok temu bo dzialy sie podobne rzeczy: Cewki, kable wys. nap. , swiece na nowe. Niby pomoglo ale przez lato jest cieplo i nie zaobserowalem podobnych objawow.

Z forum wyczytalem ze majacy podobny problem pisza ze to moze byc czujnik temp.wody co o tym myslicie?

Zbywa mnie od tej mysli ten drugi objaw. Moze sie myle i nie ma nic wspolnego z tym pierwszym dlatego tez Was pytam o zdanie.

 

Czy podlaczenie auta pod komputer moze wskazac co jest uszkodzone?

 

Sorry za brak pol znakow - pisze z komorki.

Na przyszłość radzę pisać w już założonym temacie, nawet jak nikt nic nie napisał, a nie zakładać kolejnego!

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na stacji benzynowej )auto ma problem sie uruchomic

Miałem to samo po zatankowaniu do pełna. Teraz jest ok,ale ja miałem problemy z czujnikiem temp. właśnie i do dzisiaj nie zgłębiłem tajemnicy powiązania tankowania z czujnikiem :) .Tematów pełno na ten temat na forum nie tylko naszym.

Teraz wpadło mi do głowy,że być może podczas tankowania do pełna opary są wypychane na siłę,następuje ich duże stężenie,skraplają się w filtrze oparów,otwiera się zawór i silnik dostaje za dużo paliwka przy rozruchu na ciepłym.Ale z drugiej strony..skąd on wie o przepełnieniu filtra skoro tam nie ma żadnego czujnika?..bzdura chyba ale spróbowałbym na Twoim miejscu odpiąć wąż z oparami od kolektora albo wyciągnął wtyczkę od elektrozaworu par paliwa i podjechał zatankować żeby rozwiać wątpliwości.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah te Renowki;-)

Tutaj problem tkwi w tym ze nie zawsze i nie tylko zadrza sie to podczas tankowania. Stane na chwile ,nie wiem do kiosku, wylacze samochod na jakies 3 minuty i tez czasem ma problem sie uruchomic;-)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę sterownika,jest przykręcona do bloku silnika za rozrządem,obok głównej plecionki masy. U mnie była swego czasu skorodowana i trzymała się ,,na styk'' dosłownie...potrafiła zgasnąć przy wyprzedzaniu ;)

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Tak, minęły wszystkie dolegliwości. Czasem jednak mnie zaskoczy i nie odpala od strzału jak jest ciepła i stanę gdzieś na pewien czas,jak zimna odpala pięknie...muszę wtedy,,kliknąc'' żeby immo sobie zadziałało i odpala.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!