Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przelaczanie sie gazu


Martini26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

mam pytanie dotyczace przelaczania sie gazu!

Mam jednopunkt, rano wyjezdzajac do pracy temp. powietrza po nocy mniej wiecej 6st i kurcze zajade do pracy 8km ale niestety na benzynie - tak zimno ze sie nie umie rozgrzac i przelaczyc na LPG! Troszke mnie to martwi bo co to bedzie w zimie gdy temp. rano bedzie -5st? od czego uzaleznione jest to przelaczanie? czy mozna to jakos przyspieszyc i jakie beda tego skutki?

popoludniu gdy stoi na sloncu to nie ma problemu, wsiadam odpalam i zaraz sie przelacza!

podajcie troszke rad...

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak normalnie, tzn nie gazuje go zaraz z rana ale powoli rosnie - dzisiaj jak dojezdzalem do pracy po ok 7km to sie dopiero przelaczyl (jeszcze zgasl na dodatek ale nie dalem mu gazu to normalne) tylko mnie to zastanawia i martwie sie co bedzie w zimie jak mrozy beda :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z racji tego ze cieplo na powietrzu zaraz po przejechaniu 500m sie przelaczyl!

chyba podjade na warsztat i zapytam co jest grane!

 

[ Dodano: 2007-09-19, 18:44 ]

dzwonilem i przedstawilem sprawe w serwisie no i mi powiedzieli ze tak to moze byc w okresie jesienno zimowym (dzwne bo inni wsiadaja i jada na gazie) oraz powiedziala ze mam sprawdzic jeszcze poziom plynu chlodzacego - dzisiaj uzupelnilem (chociaz uwazam ze lekko ponad polowe bylo ok) teraz jest okolo 3/4 poziomu. Jutro sprawdze.

Jeszcze mi cos mowila ze mozna dodatkowo zamontowac czujnik temperatury?????

nie wiem o co chodzi - znajomi maja takze gaz zamontowany i rano wsiadaja odpalaja, gazuja i sie przelacza a ja jade i patrze az kontrolka przestanie mrugac - a tu nic?!

Poradzcie mi co robic?

 

[ Dodano: 2007-09-20, 07:43 ]

Dzisiaj znow to samo - nie przelaczyl mi sie rano :-/ juz mnie to zaczyna wkurzac!

Elektronike mam BINGO-M - doczytalem sie na stronie kme w specyfikacji technicznej ze musi byc okreslona temperatura przelaczenia 10-65st - moze mi ustawili za wysoko np. 40st? uzupelnilem wczoraj ten plyn w chlodnicy i dalej skutki marne wiec to cos innego musi byc!?

czy ktos mial moze tak samo jak ja ze swoja instalacja tego typu?

poradzcie jesli cos wiecie bo mysle ze babka w serwisie mi wciska kit!

wszystkim moim znajomym ktorzy maja instalacje nawet w zime gdy wsiadaja na zimnym silniku to gdy przegazuja do 2500 obr. to im sie przelacza?! nie rozumie tego?!

przeciez po to zakladalem gaz aby nie jezdzic na benzynie a teraz mam sytuacje tego typu ze pol na pol LPG/benzyna :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co prawda trochę czasu minęło od ostatniego postu w tej sprawie ale może komuś się przyda. Problem ten występuje w instalacjach z przełączaniem automatycznym przy określonej temperaturze. W moim przypadku ( instalacja BRC ) problem był identyczny, w końcu doszło do tego że robiąc trasy do 10 km 90 % drogi jechałem na Pb. Pomogło wykręcenie i wyczyszczenie czujnika temperatury (tuż pod filtrem fazy lotnej).

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od początku tak późno się przełącza to tak, może mieć źle ustawioną temperaturę. Ja jednak obstaję przy zasyfionym czujniku, tym bardziej że jak napisał wcześniej:

 

dzisiaj z racji tego ze cieplo na powietrzu zaraz po przejechaniu 500m sie przelaczyl!

chyba podjade na warsztat i zapytam co jest grane!

 

pytanie pomocnicze - kiedy ostatnio czyszczony był parownik? (spuszczany szlam)? - to powinno wszystko wyjaśnić :mrgreen:

 

A i jeszcze jedno - wykręcenie czujnika to raptem sekundy, wyczyszczenie go - kolejne kilkadziesiąt ... Wizyta u gazowników to już wycieczka + ew. koszty (w niektórych nawet na samo "spojrzenie fachowym okiem" ;-)

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster
pytanie pomocnicze - kiedy ostatnio czyszczony był parownik? (spuszczany szlam)? - to powinno wszystko wyjaśnić

To może lekko poprawić pracę reduktora. Napewno nie usunie problemów.

Stawiam na czujkę temp. Nie odłączaj jej od instalki lecz wyłącz programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, coś chyba nie możemy się zrozumieć :mrgreen:

 

chodziło mi o to że syf z parownika zbiera się na czujniku temperatury przez co ten głupieje.

Nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku, ale u mnie zaraz za parownikiem jest czujnik a dopiero później filtr... Naturalnym jest więc że syf z parownika dostaje się na czujnik. Dlatego napisałem ze jeżeli parownik nie był dawno czyszczony to najprawdopodobniej syf z niego zabrudził czujnik i ten błędnie podawał informacje o temperaturze.

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Geniusm. To nie jest czujnik temperatury lecz ciśnienia. Tak myślę, że o to Ci chodzi, ale rozumiem, że masz sekwencję, natomiast tutaj chodzi o starszą instalkę. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym mówię to z całą pewnością czujnik temperatury. Nawet jest do przewodu przyklejona etykieta gdzie piszą coś ewidentnie o temperaturze.

 

Jeżeli autor wątku ma przełączenie na podstawie temperatury to takowy czujnik być musi :mrgreen:

Dobra, zakończmy te dywagacie bo do niczego nie prowadzą a tylko mętlik większy...

 

Nie wiem jakiej instalacji dotyczy problem, opisałem tylko własne doświadczenia.

Objawy miałem identyczne jak autor tematu i znalazłem rozwiązanie które (IMHO) idealnie wręcz pasuje do usterki, co oczywiście nie wyklucza że problem może leżeć w zupełnie innym miejscu... Naturalnym jest że w przypadku problemów z przełączaniem przy określonej temperaturze pierwsze na co się patrzy to czujnik. Tak też doradziłem autorowi zanim wybierze się do warsztatu i zapłaci za coś co z powodzeniem można zrobić w domu ...

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!