Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie przy zimnym silniku 1.6e 97


cih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem i za bardzo nie wiem gdzie szukać przyczyny. Auto odpala na dotyk, ssanie włącza się automatycznie obroty w granicach 1100-1300 ok, przejeżdżam 200m pierwsze skrzyżowanie wciskam sprzęgło i auto w większości przypadków gaśnie albo obroty spadają poniżej 500 by po chwili podskoczyć do 1000-1100.

Na początku myślałem że to sonda lambda wcięć wymieniłem ale problem pozostał. Świece, filtry olej wymieniane regularnie co 15tys.

Jeszcze jedna istotna sprawa sytuacja ma miejsce tylko przy nie rozgrzanym silniku, zauważyłem również iż auto dostaje chyba też zbyt bogatą mieszankę paliwa ponieważ czuć benzynę.

 

pozdrawiam i z góry dziękuje wszystkim za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek krokowy wyczyszczony i zainstalowany, za chwilkę jadę w trasę zobaczymy jak będzie się zachowywał samochód na nie rozgrzanym silniku, trochę mi zeszło to czyszczenie bo silniczek by bardzo zabrudzony czarnym osadem.

Sądząc po stanie zanieczyszczenia silniczka sądzę że reszta układu dolotowego będzie w podobnym stanie ;)

 

W którym miejscu znajduje się czujnik temperatury powietrza dolotowego ? może należało by go wymienić ?

 

[ Dodano: 2007-09-20, 22:42 ]

Już po testach jednak po przeczyszczeniu silniczka krokowego problem dalej pozostał proszę o rady ;) jeżeli macie jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić ??

post-3908-1190277679_thumb.jpg

post-1-1190277679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam podobny problem, tylko oprucz tego ze mi gasnie przy wcisnieciu sprzegla przed skrzyzowaniem to jeszcze czasem gasnie od razu po odpaleniu. musze w tedy potrzymac go na gazie minutke i jest ok. Zawsze tak jest na zimnym silniku. Silniczek krokowy kupilem nowy i jest tak samo. Moze komputer cos by wakazal po podłazeniu. Aha silnik tylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam meganke 1.6 8V 98r odpewnego czasu mam problem z odpalaniem. Wymieniłem silniczek krokowy poprawiło sie jedynie to ze trzyma lepiej obroty, lecz podczas jazdy dalej gasnie dopóki silnik nie jest odpowiednio rozgrzany. Prosze pomoc

 

Zapoznaj się z postem wyżej. - lepper_pl

ps. Jeżeli problem z zapalaniem dotyczy zimnego silnika to poszukaj postów o czujniku temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera...u mnie sa podobne objawy i caly czas myslalem ze to czujnik temp. nawet pojechalem na komputer i tam faktycznie wskazalo ze to to .Wymienilem go i ...dalej to samo... Dodam ze zaraz po kupnie auta rowniez wymienilem ten czujnik i troche jakby bylo lepiej ,ale po jakichs 3 miesiacach objawy wrocily i wtedy wymienilem na wspomniany wyzej nastepny.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz-jak jest zimny odpala idealnie,wystarczy ze przejade kilkaset metrow,zgasze i ponowna proba uruchomienia -juz sa problemy,chodzi na 2,3 cylindrach nie chce wejsc na obroty,ale jak tylko przerzuce na gaz -chodzi idealnie... ?? Tak juz mysle ze moze cos z zasilaniem benzyny,moze filtr?Ale jak juz jade na benzynie to wszystko jest ok,zadnych szarpan czy dlawien...

Renault to jest zagadka... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bo brakuje mi już pomysłów.....W moim przypadku nie trzyma na zimnym silniku w ogóle obrotów i gaśnie :-/ Ani na PB ani na LPG Jak się nagrzeje to śmiga idealnie a tak to klapa totalna.... Wymieniłem już:

Silniczek krokowy

czujnik temperatury cieczy

ten drugi czujniczek co jest na termostacie.....

przerzucałem, wtrysk i przepustnice z innego autka i dalej to samo........

Byłem na komputerze ale elektryk nie mógł się podłączyć.....mówił, że może być komputer walnięty ale kiedyś działał normalnie na zimnym przecież. :-/ tak sięzastanawiam, może przekaźnik podgrzewacza zasysanego powietrza do wymiany.....sam nie wiem....jakieś propozycje...... :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!