Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mam OBD2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam proste konkretne pytanie.

Czy Megane I phII wyprodukowane w II połowie 2002 1,4 16V (K4J0 czyli ostatnie Grandtour w starej budzie , sprzedawane równolegle z Megane II (produkcja chyba turecka) ma OBD2 tzn. czy odczyta je każdy program obsługujące europejczyki z OBD2?

Czytałem gdzieś, że pomimo iż europejskie auta od chyba 2000 musiały mieć OBD2, Megane I phII nigdy go nie miało.

Czy jakikolwiek darmowy program go odczyta z interfejsem ELM327?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zarówno Megane I jak i Megane II mają złącza OBD2.

ELM327 bez problemu się połączy, jednak tym nie wykonasz żadnej praktycznej diagnostyki, to bardziej przydaje się jako narzędzie podglądające parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki o taką właśnie odpowiedź mi chodziło.

Chcę po prostu sprawdzić czy były i jakie są błędy, a ponieważ drugie auto to Mitsubishi z OBD2, więc chciałbym sobie kupić jakiś interfejs uniwersalny.

 

Dodano: 23 sty 2012 - 22:32

Kupiłem kabel VAG, bez problemu się zalogował z Meganką przy pomocy DDT2000. Jedyne co trzeba było zrobić to zmienić port na COM1, bo COM9 na którym kabel się instaluje DDT2000 nie widział (o dziwo zupełnie odwtrotnie niż ten sam kabel w moim Mitsubishi - tam EvoScan widzi kabel tylko na COM9) DDTLight w ogóle nei widzi tego kabla.

Jednak po zeskanowaniu auta pokazał mi taki błąd:

Vehicle with 1 failures

 

Injection - SIRIUS32 - EMS3132 - Soft RE1 Failures detected

OBD : Catalyseur

 

No i OK, wiedziałem o tym bo mi się CHECK pali, ale pomimo, że naciskałem ERASE tego błędu nie kasuje (pomimo komunikatu succesfull). Kontrolka CHECK nawet nie zgasła na chwilkę. Wszystkie błędy z pamięci (ABS i poduszki) wykasował i pokazuje no failures a tego nie chce skasować. Co zrobić aby CHECKa skasować chociaż do następnego uruchomienia silnika?

 

Korzystam z DDT2000 (w przeglądarce IE) bo jak mówiłem Light kabla nie widzi.

Ogólnie muszę powiedzieć, że EvoScan jest przejrzystszym programem, chociaż chyba mniej umie. zaden darmowy program uniwersalny do OBD2 kabla nie widział.

CO robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!