Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przy przekroczeniu 100 km/h pojawia się ,,niskotonowy" hałas ( na moje ucho dochodzi z przodu). Domyślam się , że przyczyną są opony ( 6 lat - 130 000 km od nowego)- ale czy na pewno

- czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

- opony będę zmieniał - czy warto szukać czegoś innego czy kupić ponownie ,,fabryczne" - Michelin ( 175/65R14 82T-XT1)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powodem hałasu mogą być także opony. Przy zmianie rozważ wersję 185/60r14 - jest deko szersza a zapewni lepsze prowadzenie. Michelin'y są klasą najlepszą więc proponuję pozostać przy marce a tylko delikatnie zmienić wymiary opony.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tematu.

u mnie tez jest hałas ale nie przy przekroczeniu 100km/h a juz po okolo 20-30km/h niskotonowy najprawdopodobniej dochodzi z przodu. czy to moze byc np łożysko od któregos z przedniego kola ? A moze pompka wodna bo w czerwcu zmienialem rozrzad ale bez pompy wodnej bo byla prawie nowa i mechanik powiedzial ze nie ma luzow wiec moze zostac ale jak zalozy ten nowy pasek rozrzadu to sie moze delikatnie zmienic naciag paska bo tamten byl juz wyrobiony do tej pompy a ten jest nowy i po jakims czasie moze buczec. ale jak stoje w miejscu to nie ma tego buczenia a hdy jade to jest niezaleznie od obrotow silnika nawej jak wrzuce na luz wiec wedlug mnie pompa odpada. czekam na jakies podpowiedzi pozdrawiam DAMIAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tematu.

u mnie tez jest hałas ale nie przy przekroczeniu 100km/h a juz po okolo 20-30km/h niskotonowy najprawdopodobniej dochodzi z przodu. czy to moze byc np łożysko od któregos z przedniego kola ? ......

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy to jest łożysko to podlewaruj przód samochodu, odpal samochód, wrzuć piąty bieg, rozpędź samochód do jakichś 120-130kmh i wyłącz silnik, będziesz słyszał szum hałas z łożyska jeśli jest złe.

 

Jeśli się okaże ze jest do wymiany, to nie oszczędzaj 50zł więcej tylko kup dobrej firmy np. SKF (optimala odradzam), sam w Clio zmieniałem łożyska z przodu 4 razy w przeciągu 80kkm i jako ostatnie założyłem SKF i jeżdżą do tej pory, a zrobiłem już na nich ok. 40kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączam się do tematu: Mam dziwny problem, silnik w moim Scenicu I 1.6 8v niemiłosiernie hałasuje przy 100km/h, nie ma tego hałasu przy 90-95km/h i znika po przekroczeniu 100km/h, dodam że na obrotomierzu wtedy wskakuje ok 3000obr. Wiem, że kończy mi się katalizator, bo gwizda i stuka, ale czy za ten hałas "100km/h" też odpowiada mój katalizatorek??? Pomóżcie koledzy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

miałem podobny problem, na początku hałas pojawiał się po przekroczeniu 110-120 km/h, po pewnym czasie po przekroczeniu 70km/h, gdy huczało przy 50km/h nie wytrzymałem i pojechałęm do mechanika i okazało się, że to łożyska, i to obydwa z tyłu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!