Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luźna osłona filtra powietrza


lukashh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat.

Mam pytanie odnośnie obudowy filtra powietrza w megane I ph II silnik DTI 98 KM. Obudowa ta jest przymocowana dwoma śrubami na które nałożone są tuleje metalowo-gumowe. Chodzi o to, że nawet gdy obudowa jest dokręcona to można ją spokojnie podnieść do góry o jakieś ~0,5 cm. Zatem obudowa jest luźna i jak silnik jest włączony to wpada w drgania i trochę lata nie wiem czy tak ma być czy to normalne, że można ją unieść w miejscu przykręcenia lekko do góry (mimo, iż jest przykręcona). Czy może wynika to faktu wyrobienia się tych gum od spodu. Czy ta guma nie powinna być u góry i na dole taka sama. Załączam zdjęcie tej gumy dorysowałem to co wg mnie chyba się wytarło? Może ktoś z was ma jakiś rysunek techniczny tego elementu?

Pozdrawiam.

 

Dodano: 11 sty 2012 - 07:55

Właściciele diesli, czy ktoś z was mógłby zerknąć u siebie jak to jest z ta obudową filtra powietrza. Czy taki luz (góra-dół) jest normalny ?

post-21010-0-60850400-1325182934_thumb.jpg

post-21010-0-98881700-1325183161_thumb.jpg

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lukashh, miałem podobny problem... Także osłona latała i wpadała w rezonans co skutkowało dziwnymi dźwiękami pod maską. Poradziłem sobie w ten sposób, że podłożyłem gumy z łącznika stabilizatora (okrągłe krążki) z nissana sunny(opel kadet to to samo)... U mnie był problem aby dostac orginalne, a nie jestem zwolennikiem kupna takich rzeczy używanych. Pozdrawiam. Mycior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź :-) Pytałem w sklepie i nie ma takiej części nawet w katalogu także nie wiadomo jak wygląda oryginalna, ale wychodzi na to, że ta guma powinna wyglądać tak jak narysowałem. Ja też dosztukuje ten brakujący kawałek z jakiejś tulejki np. od Żuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!