Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak biegów. Pozostał tylko piąty bieg... :(


Frycek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :) To mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość. :) Jak w temacie. Wczoraj wieczorem cofałem z podjazdu na ulicę. Wrzuciłem normalnie wsteczny jakby nigdy nic, a jak wyjechałem na ulicę i chciałem włączyć jedynkę, to już nic nie mogłem zrobić. Żaden bieg prócz piątki nie chciał wejść i nie było żadnego zgrzytu. Dosłownie jest cały czas opór i nic więcej. Dziś moje podejrzenia sprawdziły się. Pękła poduszka pod skrzynią, ta od strony lewego reflektora i dziś po jej wymianie nadal jest to samo. Nie ma biegów prócz tej piątki. Co się stało? Co się zblokowało? Może gdzieś na wodzikach? Ratujcie chłopaki, bo jest mi pilnie potrzebne auto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko po urwaniu poduszki przestawiło ci się na regulacji pod skrzynią biegów. Musisz wejść pod samochód pod skrzynia biegów masz pręt który łączy skrzynie z lewarkiem i na pręcie przy skrzyni biegów masz śrubę i nią regulujesz. Minimalna ruch całkowicie zmienia działanie lewarka nie jest to trudne ale strasznie wkur.. bo rzadko się udaje za pierwszym razem. W najgorszym przypadku u krzywiłeś ten pręt łączący i regulacja ci nic nie da tylko wymiana... ale to zobaczysz po ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... Nic z tych rzeczy! :) Nie jestem pierwszy lepszy Leszek... :) Odkręciłem ten cały pręt który łączy lewarek z cięgnem od skrzyni. Próbowałem wbić biegi i nic nie dało rady, tylko wchodzi 5. Doczytałem się na innym forum, że trzeba ją rozblokować na wodziku przez otwór wlewu oleju. Wkłada się dłuższy śrubokręt i cofa wodzik. Jak kliknie, to jest ok i ponoć już jest spoko. Ale dzięki i tak za pomoc... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pewne, że akurat to jest ta zębatka? ;> Dziś siadam i zobaczę co jest grane... Jak zrobię, dam znać co dolegało. :)

 

Dodano: 01 sty 2012 - 14:00

I po sprawie! :) Okazało się że podczas zerwania się skrzyni z poduszki przeskoczył główny wodzik w skrzyni. Włożyłem śrubokręt i wsunąłem ten wodzik na swoje miejsce. Teraz wszystko ładnie działa. BA! NAWET ODCZUWAM RÓŻNICE NA +! LŻEJ BIEGI WCHODZĄ I PRZY REDUKCJI ZUPEŁNIE INACZEJ PRACUJE! :) Dzięki chłopaki za pomoc i pozdrawiam! :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego dziś moja Megi zafundowała mi taką samą niespodziankę te same obiawy tylko 5-tka działa. A ten śrubokręt to gdzie łożyłeś, moze i umnie zaskutkuje.

Może ktoś podpowie gdzie i jak ten śrubokręt włożyć żeby ten wodzik wcisnąć??

 

Już zrobione, śrubokręt zaskutkował!!

Edytowane przez Włodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie dziś rano wystąpiła ta sama usterka. Pamiętałem, że niedawno czytałem ten temat i to mnie uratowało. Pierwszy zapytany mechanik już chciał wyciągać skrzynię itp. Odholowałem auto do garażu kolegi (u mnie rano było -30 stopni),odkręcenie korka wlewu oleju do skrzyni, dłuższy śrubokręt, minuta pracy i usterka usunięta. Ciekawe ile skrzyń biegów w reniach zostało niepotrzebnie wyciąganych, a ludzie naciągnięci na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marr29, broń Boże, "przez motylka" wlewasz olej tylko. W tym temacie http://megane.com.pl/topic/24055-awaria-skrzyni-megane-coupe-8v-20-1998r/ , masz opisane co i jak powinieneś zrobić.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!