Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknięta przednia szyba


Jahu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie wczoraj mamuśka pojechała do Złotowa i zarazem wracała. Wracając 2 km z Więcborkiem, Zarząd Dróg posypał asfalt kamykami i postawił znaki ograniczenie do 30 km/h i sypka powierzchnia. Mamuśka jeździ przepisowo (ba kupiła nowy samochód w lipcu i dba o niego niestety Peugeot) i z naprzeciwka (jak dobrze zapamiętała ciął Ford Transit) Odskoczyły z pod kuł kamyki i ciach na szybe. Co się stało szyba została w dwóch miejscach pęknięta (na środku perwidne pęknięcie można powiedzieć, że aż z dziurą pierwszej warstwy szyby, drugie jest po stronie kierowcy) i dwie ryski po stronie pasażera.

 

No i teraz koledzy mam kilka pytań próbuję pokierować mamuśke dobrze ale zawsze rady się przydadzą. Mamuśka nie zdąrzyła zapisać numeru tego Transita, ma na komórce kilka zdjęć z uszkodzeniami szyby, z racji wczorajszej późnej pory dziś z samego rana była Policja i spisała protokół i opisała to wszystko, zawiadomione zostało PZU, no i mam dziś szukać kto zarządzą tą drogą (Sępólno Krajeńskie, Nakło a może Złotów). Miał może ktoś taki przypadek i wyszedł z niego, że nie musiał płacić za szybe ze swojej kieszeni ani nie poszło po zniżkach z AC. A może gwarancja samochodu to obejmuje bo jak pisałem jest z lipca (ale w to wątpie bo to uszkodzenie mechaniczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja odpada. Ale wydaje mi sie ze mozesz sie starac o odszkodowanie od zarzadu danej drogi. To cos tak jak wpadniesz w dziure i cos sobie urwiesz, albo felge pokrzywisz (a nie ma znaku ze dziurawa droga) to dzwonisz na policje i dostajesz odszkodowanie z UM. Jest jedno ale, droga byla oznaczona i nie wiem cz to przejdzie. Jakby byly znane nr Transita to by bylo duzo latwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja raczej tego nie obejmie

co do tego kto zarządza: to zależy jaka to jest droga (krajowa, powiatowa etc.) sprawdź sobie na mapie jak jest zaznaczona i jeśli krajowa to zarząd dróg, lub województwo, powiatowa to powiat. Zawsze możesz zadzonić do odpowiedniego urzędu i się dopytać ;) choć wydaje mi się że będą się bronić żeby nie płacić, przydali by się świadkowie lub inne dowody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga krajowa. No dokładnie też tak mi się zdaje, że nic nie przejdzie bo były znaki no i to nie była ich wina tylko kierownika z Transita. Próbujemy zobaczymy jak coś będzie wiadomo to dam znać czy Zarząd dróg zapłaci czy mamuśka straci z AC.

 

[ Dodano: 2007-10-14, 13:09 ]

Kończe jak to wszystko się skończyło Peugeot wymienił mamuśce szybe. A PZU wywalczyło odszkodowanie od zarządu dróg czyli wszystko wyszło ładnie i bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!