Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie ze skrzyni przy przekazywaniu napędu


soczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam megi z 96 z silnikiem 1.6 8 zaqwortowym i mam problem: jak rozpędzam auto to buczy coś w skrzyni i jak hamuje silnikiem to też. Natomiast jak sprzęgło wcisne to buczenie znika. Znika równieżkiedy np. dodaje tylko tyle gazu żeby ani nie hamować silnikiem, ani nie rozpędzać auta. To buczenie też wyraźnie słychać w momencie kiedy rozpędzone auto redukuję i jeszcze na wciśniętym sprzęgle wbijam bieg z kolei jak już puszczę sprzegło z tym biegiem to to buczenie jest bardziej wyraźne. WYmieniłem olej na elfa jednak wydaje mi się ze tylko minimalnie ten hałas się pomniejszył. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobnie ale nie dokładnie jak ty. Otóz mam nieprzyjemne buczenie przy 3000 obr/min. na biegu w trakcie jazdy. Nie zależy to do prędkości tylko od obrotów. Dodatkowo często przy zmianie biegów słychać delikatny krótki "poślizg" sprzęgła ale normalnie się nie ślizga (można gumy palić). Na wstecznym jak gwałtownie zacznę cofać to słychać grzechot. Byłem u wielu mechaników i wszyscy zalecają zmianę skrzyni. Dziś pojechałem do jednego fachowca i powiedział mi że najprawdopodobniej jest tak że mam uszkodzony docisk sprzęgła (gruchotanie na wstecznym i poślizg) oraz rozwarstwioną tarczę sprzęgła (przy 3000 wywołuje nadmierne drgania które przenoszą się na samochód). Pytałem mechaników i przyjemność wymiany kompletu sprzęgła z robocizną to ok. 650 zł. Jak zrobię to od razu napiszę czy pomogło ale u ciebie też może być coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem na alledrogo.pl to zestawy valeo chodzą po ok. 300 zł. a robociznę mi powiedział 200-250 zł. Za swoje części mi krzyknął 400 także sobie 100 zarabia (albo więcej jak wciśnie mi jakąś tandetę.). Kupię chyba sam zestaw i dam mu żeby nie robił mnie w konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Soczek" daj znać jak zakończyła sie twoja walka ze skrzynią biegów. Ja mam ten sam problem z moja "megi" Przy przyspieszaniu skrzynia wyje jak "potępieniec" Napisz czy naprawiłeś skrzynię i ile zabuliłes za naprawę. Czekam :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-01-06, 18:05 ]

Moje pytanie odnoście skrzyni biegów nie jest aktualne. 29.12.2007 roku "padła" mi skrzynia Kupiłem drugą za 850 złotych przez allegro. We środę jadę pod Karków przywieźć ją. Nie lubię takich wydatków : :evil: . Napiszę "paszkwila" do Renault !!!!!! Skrzynia wytrzymała tylko 160 tyś km. Skandal !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM

 

Mam megane z 2004 r poj. 2,0 Pb

Moj problem objawia siez przodu, bbuczeniem , szumieniem na kazdym biegu. Uwydatnia sie w momencie skretu w prawo. w warsztacie obejrzeli chamulce wszystko ok. olej w skrzyni ok. na podnosniku krecili kolami i ok. nic nie slyszeli. jeden cos uslyszal w skrzyniale ( jakis szum )to bylo na jalowym biegu.

powiedzieli mi skrzynia do remontu( łozyska ) . spotkal sie ktos z czyms podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z poziomem oleju w skrzyni ??

Ja miałem podobne buczenia jak opisywaliście powyżej i już kombinowałem wszystko z układem hamowania a okazało się że poprostu nie miałem oleju w skrzyni i po napełnieniu wszystko pięknie zniknęło :?:)

 

Masz olej w skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też coś zaczęło buczeć w okolicy skrzyni biegów. Sprawdzałem, szukałem, wynik? Łożyska skrzyni biegów do wymiany. Zamiast pojechać do mechanika czekałem na leprze czasy. I stało się. Rozpadło się łożysko 5 biegu i rozsadziło skrzynkę. Koszt naprawy łącznie 1500 złotych. Moja rada ! ZMIENIAJ !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy koledzy. Miałem ten sam problem. Skrzynia wyła jak cholera. I tak jak piszecie było to spowodowane zużyciem łożysik. Z tego co wiem komplet łożysk kosztuje około 400 zł, więc nie opłaci się kupować ich tylko jakąś używaną skrzynię. Ja wyrwałem skrzynie za 250 zł. Pomiędzy 1,4 a 1,6 skrzynie różnią się tylko łapą, a tak są identyczne. Koszt robocizny to jakieś kolejne 250 zł i olej u mnie syntetyczny (3litry) 105 zł. Razem jakieś 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Otóż kilka dni temu mechanik wymienił mi komplet sprzęgła oraz tulejkę na wybieraku. Od tamtej pory mam problem z 2 i 3 biegiem. Olej był wymieniany na ELF jakiś miesiąc temu. Do czasu naprawy nie miałem żadnych problemów. Odkąd odebrałem auto ciężko włączyć 2 bieg, 3 tylko czasem. Ustawiali mi potem na tym wybieraku coś jeszcze żeby lepiej wchodziło ale to nic nie pomaga. I tak jak ruszam i zmieniam na 2 bieg czy redukuję z jakiegoś biegu na 2 to czasem wchodzi lekko jak w masło a czasem po prostu trzeba włączać na siłę :!: Co to może być :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!